Nominace na světový šampionát neminula také Matěje Havlase (13) s Lukášem Punčochářem (4) Foto: Flckr Český florbal
4. 11. 2021 Mistrovství světa (19) KOMENTÁŘŮ

Nominace: Kettunen vsadil na plzeňský tým, jedou tak Punčochář s Hemerkou a Havlasem, kapitánem Ondrušek

 Reprezentace mužů zná svou konečnou nominaci na světový šampionát ve Finsku. Hlavní trenér Petri Kettunen vsadil na výběr, který se představil již na domácím turnaji série EuroFloorball Tour v Plzni, vyřadil pouze Dominika Beneše z Mladé Boleslavi. Kapitánem týmu bude Tom Ondrušek, zraněný Patrik Dóža se na turnaji nepředstaví. 

Český tým na domácím turnaji EuroFloorball Tour uspěl, sám Petri Kettunen tak měl plnou hlavu rozhodování, jak tým sestavit. Nakonec musel vyřadit jedno jméno a černého Petra si vybral obránce Boleslavi Dominik Beneš. „Musel jsem po EFT vyřadit jedno jméno. Vzhledem k výkonům, které hráči předvedli, to bylo velmi, ale opravdu velmi složité. Řekl bych, že to bylo asi nejtěžší rozhodnutí, které jsem musel jako trenér reprezentace udělat,” řekl v tiskové zprávě.

Své šance se naopak dočkali mladíci Lukáš Punčochář, Matěj Havlas a Adam Hemerka. „Hlavním důvodem k jejich nominaci byly výkony, které předvedli v Plzni. Odehráli dva kompletní zápasy a částečně zasáhli i do duelu s Finskem. Hráli fakt výborně a bylo téměř nemožné je vyřadit,” uvedl hlavní trenér.

Ten nebude moci využít zraněného Patrika Dóžu, kapitánskou pásku tak nasadí Tom Ondrušek, kterého čeká pátý mužský světový šampionát. Mistrovství světa se uskuteční v Helsinkách od 3. do 11. prosince.

Nominace české reprezentace mužů na světový šampionát ve Finsku:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Jiří Bauer (Florbal Chodov), Jiří Besta, Ondřej Vítovec (oba 1. SC Vítkovice), Jakub Gruber, Lukáš Punčochář (oba Florbal Mladá Boleslav), Martin Kisugite (Floorball Köniz/Švýc.), Ondřej Němeček (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, Matěj Havlas, David Šimek (všichni Tatran Střešovice), Adam Delong, Matyáš Šindler (oba 1. SC Vítkovice), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Adam Hemerka (Florbal Mladá Boleslav), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK/Švéd.).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Repre napsal:

  Celkem očekávaná, jsem rád, že se začínají využívat zlatí junioři, když už je máme, akorát mě trochu mrzí absence Dominika Beneše, který na repre akce jezdil a najednou tam není

 • flrbl napsal:

  Pořád je takováhle nominace na MS prostě šílenost a to, že nehraje Jendrišák a spol. je prostě škoda. V rámci těchto možnosti mi ani tahle nominace nepřijde super. Punčochář si za mě zatím MS určtiě nezaslouží, místo něj tam měl být z mladých Dominik Beneš. Ondrušek je taky už mimo, tam s klidem mohl být na jeho pozici golového hráče Boček, Majer, Gattnar, Stránský nebo Hanák. Ondrušek dal ve hře 5 na 5 v 11 zápasech letos 4 goly…, Boček 14, Stránský 12. Pochopil bych argument, že nejsou zapracovaní do systému atd., ale když vzal po jedné akci Hemerku, Punčocháře i Havlase tak to padá.

  Z toho co je, bych to asi postavil takhle:
  Němeček Vítovec – Rýpar Langer Beneš
  Besta Gruber – Ondrušek Šindler Delong
  Kisugite Bauer – Havlas Forman Hemerka

  Punčochář – Krbec, Šimek
  Ondrušek ve hře jen proto, že neni jinej pravak, ale v sestavě bych radši Šimka i Krbce

  • jura napsal:

   souhlas

  • Pavel napsal:

   Ondruška bych osobně dal jen na přesilovky. Tam mu to jde, je to střelec a má přehled. Jinak ale při hře 5 na 5 u něho akce končí, je už bohužel pomalý. Do druhé lajny místo něj Krbec nebo Šimek

 • Petr napsal:

  Jediné pozitivům je to, že proběhla generační obměna. Můžeme jen překvapit. Byla by škoda nedát šanci klukům ,kteří Finy a Švédy poráží. Švédsko a Finsko šlo stejnou cestou jako posledně a vsadilo na zkušenost až na pár výjimek (Bratři Kainulainenové – obrovská kvalita, Hampus Ahren).

  Jiří Bauer- snad nezahraje jako poslední MS. Nezapomenutelné dvě střídaní proti Finsku. Snad vyzrál.
  Tom Ondrušek- bez Dóži ani ťuk. (Dóža na livesportu v posledním zápase figuruje).
  Mikuláš Krbec- Oblíbenec Kettunena.
  Punčochář- nic se od něj nečeká, může jen překvapit.(Za mě moc brzy).
  Rýpar se snad po gólu v lize chytne.
  Zbytek nejspíš ok, když vezmeme v potaz, že nikdo jiný nechce reprezentovat.

  Ať si pan Petri po MS sbalí kufr a jde o dům dál. Až se začne pracovat v seniorské repre jako v juniorské, čekají nás lepší zítřky.

 • ČR napsal:

  Já bych třeba Punčocháře nebral, jedna akce a hned MS, navíc si myslím, že jsou v lize v současnosti výraznější hráči než je on. Vzít na beka Beneše a do útoku Hanáka nebo Bočka, tak bych to viděl lépe

 • Luky napsal:

  To že dostal přednost Punčochář před Dominikem Benešem mně hlava nebere. Naprosto neporovnatelné, s tím, že chci říct, Beneš je lepší, i v Bolce mají naprosto rozdílnou pozici, Punčochář v lajně, která je v důležitých momentech posazena… nechápu
  Ondrušek tam je z nějakého důvodu, který asi ví jenom on a Kettunen. Za něho bych s klidným srdcem dal Majera.
  škoda, že je zraněný Sýkora.
  Ještě bych vyměnil Krbce, u toho taky moc nechápu, proč se v repre drží.
  Škoda, že ČR nemůže postavit fakt to nejlepší, co může nabídnout mužský florbal, kvůli Petrimu.

 • Mac napsal:

  Můžeme si zahrát hru – napište nejlepší sestavu pro MS bez ohledu na trenéra.

 • cepek napsal:

  Třeba zase překvapí i sebe. Každopádně je to asi nejdivnější nominace všech dob. Jen se bojím, že i tohle bude průser! Nominace Punčocháře nebo dalších hvězdiček nekomentuji. To se totiž ani komentovat nedá. Každý ví!

  • Luky napsal:

   Teď bez srandy, já to třeba nevím, a opravdu by mě to zajímalo, proč Havlas, Hemerka, Punčochář a ne třeba Hanák, Majer, Stránský? Za mě minimálně srovnatelné. Formiho neřeším.

   • Repre napsal:

    Těžko říct, ale řekl bych že hráči jako Hanák nebo Dominik Beneš jsou v Superlize daleko viditelnější a často i dominantnější než Punčochář. Ale nevím no nejsem trenér

  • rh napsal:

   CO každí ví? Já nevím.

 • Taky Petr napsal:

  Prosím, můžeme o tom vést diskusi, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak vše, co jsem proti tomu dá dělat. 😀🤷‍♂️🤦‍♀️

 • ADALBERT napsal:

  Vykopávám mojí ideální sestavu. Prosím do komentářů úpravy, trochu si pohrajeme.
  Majer – Jendrišák – Marek Beneš
  Havlas – Langer – Šimek
  Rýpar – Šindler – Delong
  Němeček – Vítovec
  Suchánek – Kisugite
  Besta – Pražan
  Bauer, Martin Beneš
  střídačka pak Forman (může hrát místo Šindlera), Dominik Beneš (univerzál se hodí), Hemerka, Krebner
  Posílejte svoje sestavy, ať se pobavíme 🙂

  • Luky napsal:

   Na první … Já bych v obraně ponechal Bauera, hraje podle mě dobře, akorát se musí krotit, ale myslím, že už to celkem jde. Ještě by se mi líbil v bráně Souček místo Beneše.

   • flrbl napsal:

    V ideální český sestavě má místo podle mě stále i Milan Tomašík. Po Jendrišákovi možná nejkomplexnější český hráč.

    • ADALBERT napsal:

     Tomašík s Bauerem jsou zajímavá jména. Bauera si tam určitě představit umím, Tomašíka teď už spíš ne…zajímavé jméno je podle mého ještě Natov (když by byl zdravý)…Místo jednoho z dvojice Majer/Havlas, protože tyhle já pořád považuji spíš za budoucnost..

     • flrbl napsal:

      Natov stoprocentně, top střelec, neztratí míč na mantinelu. První lajna. Pro Boleslav to letos může být ztráta, která může ovlivnit boj o titul

 • Pavel napsal:

  Za mě
  V brance Beneš
  Rýpar, Jendřišák, Marek Beneš
  Havlas, Langer, Šimek
  Šindler, Delong, Forman
  Němeček, Vítovec
  Hemerka, Kisugite
  Besta, Hubálek
  Dále Dom. Beneš, Bauer, Krbec, Hanák, Gruber, Stránský + Souček, vzal bych i Punčocháře

Napsat komentář

*