Filip Langers se raduje společně se svými spoluhráči. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Filip Langers se raduje společně se svými spoluhráči. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
15. 11. 2021 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Langer opět zazářil! Proti Linköpingu předvedl skvělé sólo a v prodloužení rozhodl

Filip Langer o sobě dal ve švédské superlize opět hlasitě vědět. Český reprezentant si nejprve vzal slovo čtyři minuty před koncem duelu s Linköpingem. Jeho parádní akce vedla k vyrovnání na 2:2. V prodloužení pak mladý forvard Kalmarsundu trefou z brankoviště rozhodl! Jeho tým tak porazil celek, za který nastoupili i Matěj Jendrišák a Josef Rýpar.

Dvakrát musel Kamlarsund v utkání na hřišti Linköpingu dotahovat. O druhé vyrovnání se postaral Filip Langer. Od Tobiase Lindströma obdržel u mantinelu přihrávku, naznačením a následnou rychlou otočkou obehrál Lukase Eldholma a následně ukázkově přišpendlil míček pod horní tyčku. Krásná branka, která týmu Kima Nilssona vynesla remízu po základní hrací době.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Český florbal (@ceskyflorbal)

Ze strany českého hráče s číslem 29 na zádech to ale nebylo všechno. Odchovanec střešovického Tatranu si pak v prodloužení seběhl na famózní přihrávku Jespera Lindströma a z bezprostřední blízkosti zamířil do sítě. Byl to právě český útočník, kdo měl lví podíl na triumfu Kalmarsundu. Zmíněný Lindström zapsal dvě asistence.

Tým z Kalmaru vybojoval páté vítězství v řadě a v tabulce se vyšvihl už na čtvrtou příčku. Naopak Linköping se dvěma českými hráči padl poprvé po třech výhrách. Langer už má v letošním ročníku na svém kontě 11 kanadských bodů. Do čela tabulky SSL se vrátilo Mullsjö, protože dosavadní lídr Thorengruppen doma nestačil na Pixbo.