Mladá Boleslav se vrátila na vítěznou vlnu. Foto: Florbal Mladá Boleslav Mladá Boleslav se vrátila na vítěznou vlnu. Foto: Florbal Mladá Boleslav
17. 11. 2021 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Bohemka i podruhé v sezoně skolila Vítkovice, Boleslav oplatila Chodovu porážku z poháru

Bohemka v letošní sezoně prostě na Vítkovice umí! Forman a spol. i ve druhém vzájemném střetnutí vyzráli na favorita a z Ostravy vezou tři body po výhře 6:3. Dvěma góly se o to přičinil obránce Pavel Čihák. Druhý tým tabulky Mladá Boleslav oplatila Chodovu prohru z pohárového osmifinále a po výhře 10:7 navýšila náskok právě na třetí Vítkovice.

Vicemistři z Vítkovic vedli v průběhu prvních dvou třetin nad Bohemkou 1:0, 2:1 a 3:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že „klokani“ opět překvapí. Jenže posledních deset minut bylo zcela v režii zelenobílých. Nejprve v 50. minutě vyrovnal na 3:3 Patrik Šebek. O dvě minuty později přidal čtvrtý gól hostů Jakub Buršík a za další tři minuty skóroval Vojtěch Bílek.

Bohemka nakročila k výhře, kterou v závěru zpečetil svou druhou úspěšnou trefou Pavel Čihák. V utkání se prosadil i Karel Petrák, objev letošní sezony, který v prvním vzájemném utkání nasázel Vítkovicím čtyři branky. S 20 trefami zůstává na druhém místě nejlepších kanonýrů Livesport Superligy. Bohemians zvítězili na Dubině 6:3.

„Vydařila se nám první třetina, což nás nakoplo. Možná jsme si pak mysleli, že bude zbytek zápasu lehčí, protože ve druhé třetině to nebylo tak dobré a Vítkovice se zlepšily. Ve třetí části už to bylo kdo s koho a hodně vyrovnané s šancemi na obou stranách. Celkově jsme však podali perfektní výkon a jsme spokojení,“ zhodnotil cennou venkovní výhru Michal Jedlička.

Cenné tři body posbíral také Hattrick Brno, který vyhrál potřetí pod novým koučem Janem Niznerem. Jeho svěřenci porazili 3:2 Pardubice a posunuli se v tabulce na 11. příčku. Triumf vydřeli i hráči Ostravy, kteří tak potvrdili výhru proti Spartě. Na Vinohradech to ale neměli jednoduché a v utkání dokonce třikrát prohrávali. Nakonec však zvítězili po přestřelce 8:7.

V poháru Mladá Boleslav na Chodov nestačila, v ligové soutěži ovšem svému tradičnímu soupeři porážku vrátila. Rozhodnutí padlo až ve třetí části, do té doby celek z Jižního Města držel s mistrem krok a v úvodu třetího dějství dokonce o gól vedl. Pak se postupně prosadili Suchánek, Fořt, Šebek a Tomašík a Středočeši zapsali výhru 10:7.

Tatran v 15. kole nejvyšší české soutěže deklasoval Lípu 14:2. Čtyři góly vsítil Jakub Kolísko. Otrokovičtí Panthers doma přetlačili Black Angels 8:7 a v tabulce zůstávají na desáté příčce. Kolo ve čtvrtek uzavře dohrávka mezi Spartou a Libercem. O víkendu jsou pak na programu další zápasy.

Výsledky 15. kola Livesport Superligy:

FBŠ Hattrick Brno – Sokoli Pardubice 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 17. Š. Hronek, 19. Bednář (Š. Hronek), 45. Š. Hronek (Zouhar) – 15. P. Černý, 58. Teichman (P. Pakosta).

Florbal Mladá Boleslav – Florbal Chodov 10:7 (3:3, 3:3, 4:1)
Branky: 7. Tokoš (Suchánek), 16. Korych (Punčochář), 16. J. Bína (Do. Beneš), 23. Tomašík (Suchánek), 27. Tomašík (Suchánek), 39. Tokoš (Šebek), 47. Suchánek (Do. Beneš), 50. Fořt (Tokoš), 56. Šebek (L. Bauer), 59. Tomašík – 6. Majer (M. Vávra), 10. Strnad (Balatka), 20. Eremiáš (M. Vávra), 25. Vošta (Balatka), 25. Slunečko (Eremiáš), 33. Podhráský (TS), 43. Netrefa.

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 14:2 (4:1, 3:0, 7:1)
Branky: 5. Tlapák, 6. Němeček, 14. Šindelář (Kreysa), 17. Jak. Kolísko (Pánek), 30. Jak. Kolísko (Tlapák), 31. Šimek (Havlas), 38. Havlas (Šindelář), 41. Havlas (Meliš), 45. Němeček, 49. Martin Čermák (Sládeček), 50. Jak. Kolísko (Pánek), 56. Tlapák, 56. Eliáš (Havlas), 58. Jak. Kolísko (TS) – 10. Tichý (Dzierža), 47. Ekl (Kopič).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Ostrava 7:8 (3:3, 2:1, 2:4)
Branky: 11. Z. Stuchlík (O. Stuchlík), 15. Fiala (V. Kopecký), 19. V. Klápa (Z. Stuchlík), 27. Procházka (Gold), 36. Švejda (O. Stuchlík), 45. Čuda, 48. Lanc (V. Kopecký) – 4. Soukup (Jakubec), 17. Gál (Pešat), 18. Sládek (Chatrný), 29. Chatrný (Pešat), 43. Chatrný (Sládek), 43. Sládek (Šubert), 45. Herblich (Klimscha), 53. Gál (Klimscha).

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)
Branky: 8. Čonka-Skyba (Hatala), 23. Zubek (Kaleta), 40. Matejčík (Sidunov) – 10. Čihák (Rod), 39. Petrák (Růžek), 50. Šebek (Buršík), 52. Buršík, 55. Bílek, 60. Čihák (F. Forman).

Panthers Otrokovice – Black Angels 8:7 (3:2, 1:3, 3:2 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 1. Gašparík, 14. Vykopal (Nehila), 20. Medek (Nehila), 36. Nehila (Sovják), 49. Grich (Gašparík), 50. Gašparík (Sovják), 51. Grich (Medek, Gašparík), rozh. náj. Vykopal – 3. M. Burian (T. Hanák).