Florbalistky Bohemians porazily Bulldogs. Foto: Romana Matušková - FbŠ Bohemians
18. 11. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Divoké kolo. Drtivý finiš Bohemians připravil Bulldogs o výhru, ostrouhal také Start98

Poslední kolo před reprezentační pauzou, kterou vyplní ženský světový šampionát, bylo v Extralize žen hodně divoké. Velké obraty předvedly týmy Bohemians a Tatranu, bez bodů tak zůstaly hráčky Bulldogs Brno a Startu98. V očekávaném šlágru si pak Panthers Praha poradily s Židenicemi poměrem 8:6.

Pořádně horko bylo v Dolních Břežanech. Hostující florbalistky Bulldogs sahaly na půdě Bohemians po bodovém zisku, ještě na začátku poslední desetiminutovky vedly 4:1, avšak v posledních pěti minutách čtyřikrát inkasovaly, z toho dvakrát v poslední minutě a odešly tak poraženy poměrem 4:5. První bod si zároveň ve svém druhém utkání v sezoně zapsala Adéla Bočanová.

„Je to takový paradox: dnes jsme měli nejblíže k bodům, ačkoliv jsme hráli s kvantitativně nejmenším kádrem, kvůli marodce nás bylo pouze 12, navíc hodně mladý tým. Hodnocení je takové, že zápas, ve kterém vedete pár minut před koncem 4:1 nemůžete ztratit, avšak o tom je z našeho pohledu sezona. My takové zápasy a situace potřebujeme, abychom si je zažili a naučili se v nich žít. Věřím, že se odrazíme do dalších zápasů,“ řekl kouč Brna Petr Dadej.

Podobně jako Buldočky, také florbalistkám Startu98 zbyly po pražském derby s Tatranem pouze oči pro pláč. Přitom zápas měly rozehraný výborně, ještě ve 43. minutě zvyšovala Eliška Mrázová na 4:1, jenže poté už na hřišti dominoval Tatran. Kopecká s Mechlovou nastřílely dvě branky, po jednom zásahu přidaly také Stůjová s Želízkovou a Tatran tak nakonec díky této kanonádě dovedl zápas do vítězného konce poměrem 7:4.

„Je to těžké. Nepřevládá ani tak zklamání, jako spíše naštvání, po první třetině jsme dokázali dobře bránit, bohužel jsme se zase nevyvarovali blackoutu, dostat šest branek je šílené, Tatran zapnul, ale něco takového si musíme pohlídat. Jsme naštvaní,“ smutnil trenér Startu98 Jiří Petr.

Očekávaný šlágr mezi Panthers a Židenicemi nabídl v Brně přesně takovou bitvu, jaká se dala čekat. Především zásluhou čtyřbodové Karolíny Novákové jde nakonec na stranu Panthers, které v utkání ani jednou neprohrávaly, avšak za zmínku stojí také výkon Židenic.

Brněnský tým sice chvíli po polovině základní hrací doby prohrával 2:5, nakonec ale dokázal srovnat na 6:6. Na branky Zelingerové s Faltusovou ale již nedokázal odpověď a pohlehl pražskému soupeři poměrem 6:8.

„Musím holky pochválit, výsledek je sice těsný, ale byli jsme lepším týmem, měli jsme hodně šancí, ale netrefovali jsme prázdnou branku. Za stavu 6:6 jsme nepolevili a závěr si pohlídali,“ řekl trenér Panthers Pavel Skazko.

„Hodnocení je i přes prohru pozitivní. Měli jsme určitý plán a myslím si, že holky jej stoprocentně splnily. Dostali jsme smolné branky a výsledek je takový jaký je. Ale dá se na tom stavět,“ neskládal zbraně Jiří Starý.

Elitní tři týmy naopak problémy neměly. Ostravské FBC si v prvním ze dvou utkání poradilo s Olomoucí, která navíc nevstřelila ani gól. FBC se prosadilo hned osmkrát, tři body si připsala Nikola Chalupová. Brankářka Jana Dupčáková se na Mistrovství světa žen v Uppsale naladila čistým kontem, ke kterému potřebovala 19 zákroků.

Už v první třetině rozhodl o svém vítězství nad Jičínem Chodov, když první dvacetiminutovku vyhrál poměrem 6:1. Celkem šest bodů si v utkání připsala Eliška Chudá, zajímavý je ale především zápis talentované Emilie Skalíkové – 1+3. Celé utkání pak Chodov získal v poměru 15:2.

Ještě o jednu branku více vstřelily Vítkovice Mladé Boleslavi. Pětibodové představení Dominiky Buczek s Vendulou Maroszovou ale ostravskému týmu kalí fakt, že hned šestkrát inkasoval. To je nejvíce v dosavadním průběhu ročníku, více branek Vítkovice naposledy obdržely v Superfinále s Chodovem. „Nejsme s tím spokojeni a ani tým s tím není spokojen,“ zmínil hlavní trenér Tomáš Martiník. Na straně Boleslavi si tři body připsala Marcela Urbanová.

Přehled výsledků 13. kola Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – MITEL Florbalová akademie MB 16:6
branky: 1. Vendula Maroszová, 3. Adéla Feiková, 6. Vendula Maroszová, 7. Barbora Husková, 13. Michaela Kubečková, 27. Dominika Buczek, 28. Denisa Hyršová, 33. Dominika Buczek, 37. Lenka Novotná, 39. Dominika Buczek, 40. Sára Seevaldová, 51. Denisa Hyršová, 52. Vendula Maroszová, 56. Barbora Husková, 58. Nikola Liberdová, 60. Barbora Husková – 6. Karolína Janatková, 22. Marcela Urbanová, 39. Marie Jirková, 45. Petra Beránková, 57. Karolína Janatková, 58. Marcela Urbanová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Nikola Příleská 14 – Adéla Malkusová 26; po třetinách: 5:1, 6:2, 5:3;

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 6:8
branky: 8. Veronika Muselíková, 24. Viktorie Fuchsová, 38. Natálie Janečková, 40. Monika Jahodová, 46. Natálie Janečková, 48. Markéta Sedláčková – 5. Barbora Zabavská, 20. Lucie Florianová, 30. Karolína Nováková, 31. Karolína Nováková, 35. Markéta Žbánková, 44. Karolína Nováková, 52. Lenka Zelingerová, 56. Lenka Faltusová; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 43; zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 23 – Kristýna Horňáková 25; po třetinách: 1:2, 3:3, 2:3;

KM automatik FBK Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:15
branky: 19. Eva Preisslerová, 28. Kristýna Bachmaierová – 4. Karolína Suchá, 6. Emilie Skalíková, 11. Eliška Trojánková, 12. Daniela Frantíková, 16. Eliška Chudá, 18. Eliška Trojánková, 21. Magdaléna Plášková, 28. Magdaléna Plášková, 32. Eliška Chudá, 33. Ivana Vachovcová, 45. Karolína Suchá, 48. Magdaléna Plášková, 49. Kristýna Jirásková, 49. Eliška Chudá, 51. Vendula Štolbová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Alena Vokatá 25 – Jana Christianová 20; po třetinách: 1:6, 1:4, 0:5;

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 0:8
branky: 12. Kristina Hudáková, 15. Pavlína Bačová, 22. Linda Pudišová, 24. Nela Škopková, 28. Michaela Mlejnková, 29. Natálie Hurníková, 48. Michaela Mlejnková, 59. Nikola Chalupová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 52; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 23 – Jana Dupčáková 19; po třetinách: 0:2, 0:4, 0:2;

FbŠ Bohemians – Bulldogs Brno 5:4
branky: 25. Kateřina Strnadová, 56. Lucie Veselá, 57. Gabriela Vaníčková, 60. Karolína Mezerová, 60. Dominika Vatahová – 9. Kristýna Černá, 13. Anna Machálková, 47. Yvona Dostálová, 52. Anna Machálková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Martina Franková 10 – Sabina Dvořáčková 18; po třetinách: 0:2, 1:0, 4:2;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – PSN Tatran Střešovice 4:7
branky: 32. Eliška Poláková, 32. Kristýna Vejvodová, 36. Eliška Poláková, 43. Eliška Mrázová – 40. Michaela Mechlová, 46. Karolína Stůjová, 51. Veronika Kopecká, 52. Michaela Mechlová, 55. Veronika Kopecká, 58. Michaela Mechlová, 59. Lucie Želízková; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 2:3 + Michaela Marešová OS; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 28 – Markéta Antalová 19; po třetinách: 0:0, 3:1, 1:6;