Nejen florbalu se dotknout nová očkovací pravidla. Foto: Florbal Mladá Boleslav Nejen florbalu se dotknout nová očkovací pravidla. Foto: Florbal Mladá Boleslav
21. 11. 2021 Ostatní (3) KOMENTÁŘŮ

Nová pravidla ruší antigenní testy, v soutěžích dospělých de facto znamenají povinné očkování

 Nová pravidla, která začnou platit úderem nedělní půlnoci, za účelem boje proti nemoci COVID-19, poměrně výrazně zasáhnou do sportovních, tedy i florbalových soutěží dospělých, kdy hráče vlastně donutí k očkování. Je tedy otázkou, jakým způsobem budou ovlivněna následující kola Livesport Superligy a 1. ligy můžů, Extraliga žen má výhodu v podobě probíhajícího světového šampionátu.

Zcela klíčovou informací je fakt, že sport dětí do dvanácti let věku zůstává nedotčen, ratolesti si tak nadále budou moci florbalu a sportu užívat plnými doušky. Ke zcela zásadní změně ale dochází u soutěží dospělých, tedy také Livesport Superligy, 1. ligy mužů nebo například Extralgy žen.

Pro plnoleté osoby totiž nově platí nařízení, že se v rámci soutěžního utkání mohou prokázat pouze očkovacím certifikátem či certifikátem s laboratorním potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech.

Výjimka pro užití PCR testů platí pouze u osob s neukončeným procesem očkování nebo pro ty, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Takový PCR test je pak validní po dobu jednoho týdne.

Pro diváky znamená zpřísnění nařízení fakt, že se rovněž dostanou do ochozů sportovních hal pouze při ukončeném očkování, pokud prodělali nákazu virem COVID-19 v posledních 180 dnech anebo jsou to osoby s neukončeným očkováním a takové osoby, které se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou anebo mladší 18 let. Je důležité uvést, že platnost PCR testu pro diváky je pouze tři dny a platí také při soutěžích mládeže.

V praxi ovšem nařízení znamená, že pokud neočkovanému hráči, který prodělal nákazu virem COVID-19 vyprší toleranční 180denní lhůta a není současně osobou, která se očkovat nemůže ze zdravotních důvodů, je vlastně povinen se očkovat, aby se mohl nadále účastnit soutěžních utkání.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • epidemiolog napsal:

    Hanba – a očkovaní to vesele budou roznášet dál, všechny nás zastřelte, když se nechceme očkovat. Testování i očkovaných je cesta, ala kdo jim to řekne, když si myslí, že se jim nic nemůže stát, ani to na nikoho nemůžou „hodit“.

  • Covid napsal:

    To jsem zvědavej na sestavy o víkendu.

Napsat komentář

*