Nela Jiráková dala proti Lotyšsku první branku na šampionátu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Nela Jiráková dala proti Lotyšsku první branku na šampionátu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
1. 12. 2021 Mistrovství světa žen (2) KOMENTÁŘŮ

První dva zápasy jsem se hledala, ve čtvrtfinále to odpálím, slibuje Nela Jiráková

 Obránkyně Churu Nela Jiráková patří již několik let k oporám zadních řad české reprezentace žen. Jinak tomu není ani na probíhajícím světovém šampionátu ve švédské Uppsale, avšak sama Jiráková přiznává, že se v prvních zápasech hledala, protože je po delším zranění. Proti Lotyšsku poprvé na turnaji skórovala, na semifinále prý již bude perfektně připravená.

Češky si v posledním utkání základní skupiny poradily s Lotyšskem. „Zápas se hodnotí hrozně těžko, po pondělním duelu jsme do toho chtěly vstoupit trochu více aktivněji, v pondělí to bylo takové utrápené vítězství, teď už jsme dali více gólů, bylo to o trochu lepší, ale doufám, že v dalších zápasech budeme ještě lepší a lepší,“ plánuje do budoucna.

V zápase vlastně z pohledu tabulky o nic nešlo, oba týmy měly jasno v tom, že skončí na první, respektive čtvrté pozici. „Šly jsme si pro první místo ve skupině, což byl cíl obou zápasů, jak s Polskem, tak s Lotyšskem. Nebylo to tak, že by nám o nic nešlo, chceme být první, protože je to pak snadnější v semifinále, až tímto vítězstvím jsme to pro sebe splnily,“ popisuje.

Po čtyřech letech se reprezentaci žen na světovém šampionátu podařilo udržet čisté konto, poprvé se o to zasloužila Jana Christianová. „Je to skvělé, s Vendy Beránkovou jsme si říkaly, že by nás dost mrzelo, kdybychom jí to nějakým fatálem zkazily. Vychytala si to, patří ji za to gratulace, kdybyste se teď zeptal jí, tak ona je úplně nejvíc happy,“ usmála se Jiráková.

Přitom zhruba pět sekund před koncem přišla obrovská šance Lotyšska. „Myslím si, že nejvíce zatrnulo Christie, ale prožívala to s ní celá lavička,“ vzpomínala Jiráková.

Sama v utkání vstřelila svou první branku na šampionátu „Je to hodně důležité,“ popisovala. „V prvních dvou zápasech jsem se tady trochu hledala, byla jsem dlouho zraněná a dostala jsem se do toho vlastně až tady na mistrovství. Takže doufám, že teď už to bude jen lepší a lepší,“ usmála se.

Je tedy již v pořádku? „Myslím si, že ve čtvrtfinále to odpálím a na semifinále už to bude stoprocentní,“ plánuje.

Češky čeká vítěz souboje mezi Dánskem a Německem, favoritem je podle bookmakerů Dánsko. „Uvidíme, myslím si, že oba týmy jsou na stejné výkonnostní úrovni, takže nám musí být jedno, koho budeme muset porazit. Pro nás je nejdůležitější semifinále, to je nejdůležitější zápas celého šampionátu,“ uzavřela Nela Jiráková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Petr 2 napsal:

    Ono se těch hráček hledá více, včetně dvojice Krupnová a Ratajová. To, jak se hrálo dosud, na Finky stačit nebude a Švýcarky podruhé také nebudou chtít prohrát. No uvidíme v pátek opět proti slabšímu soupeři, zda se něco změní k lepšímu.

  • dudacek napsal:

    Držíme pěsti, „vono to pude“

Napsat komentář

*