Norské florbalistky slaví výhru nad Lotyšskem. Foto: Peter Bohlin Norské florbalistky slaví výhru nad Lotyšskem. Foto: Peter Bohlin
1. 12. 2021 Mistrovství světa žen (1) KOMENTÁŘŮ

Nejhorší výsledek v historii pro Lotyšsko, zastavilo jej Norsko. Nebyl to náš zápas, zní po prohře 6:9

Pokud se od někoho očekávalo, že by mohl změnit pořádky v elitní osmičce šampionátu, bylo to především Dánsko, které ještě v průběhu středy vyzve Německo v souboji „o Českou republiku.“ Nakonec se to ale povedlo již v prvním osmifinálovém utkání Norsku, které vytěžilo z dobrého začátku zápasu a porazilo Lotyšsko 9:6.

Talentovaná lotyšská útočnice Ankudinova sice otevřela skóre zápasu již po 25 sekundách, jenže následovala série sedmi norských branek, která vlastně rozhodla utkání, byť tyto branky padly do 23. minuty(!).

Lotyšsku pomohla změna na brankářském postu a postupně začalo hře dominovat, bylo však již pozdě. Od 38. minuty zkoušelo power play, ale na víc, než na konečný výsledek poměrem 6:9 mu to nestačilo. „Nebyl to náš zápas, nevyšlo nám to, nechaly jsme si dát hodně branek v první třetině, a to byl problém, pak už se nám nepodařilo se do zápasu vrátit, sice jsme nějak změnili formace, ale nepovedlo se,“ řekla Julija Rozite za Lotyšsko.

Ukázalo se, že pravdu tak měly sázkové kanceláře, například Tipsport na výhru Lotyšska vypsal kurz 3.34, výhru Norska pak mohli sázející trefit naposledy za 1.55.

Lotyšsko se každopádně na šampionátu žen umístí nejhůře v historii, mimo elitní osmičku totiž ještě nebylo. „Myslím si, že to byl z našeho pohledu opravdu dobrý zápas, trochu jsme si povolily ve druhé a třetí třetině, ale nakonec jsme to dotáhly,“ radovala se norská obránkyně Tone Einstulen.