České florbalistky nakonec zlomily odpor dánských soupeřek. Foto: Martin Flousek, Český florbal České florbalistky nakonec zlomily odpor dánských soupeřek. Foto: Martin Flousek, Český florbal
3. 12. 2021 Mistrovství světa žen (6) KOMENTÁŘŮ

Nečekaná bitva o semifinále s dobrým koncem. Česko – Dánsko 7:5

V nečekanou bitvu se zvrhlo čtvrtfinále mezi Českou republikou a Dánskem, které nakonec na světovém šampionátu v Uppsale skončilo českým vítězstvím v poměru 7:5. Dvě branky českého týmu, který čeká v semifinále souboj s Finskem, vstřelila útočnice Michaela Kubečková.

První minuty přitom nenasvědčovaly tomu, že by se IFU Aréně mělo dít něco zvláštního. Český tým byl často na míčku, kombinoval proti zataženému dánskému bloku, jenže postupem času se ukázalo, že našemu týmu v Uppsale nesedí role tvořitele. Dánky, podpořeny skvělými zákroky brankářky Thorsager Jensen, se postupně osmělovaly, a především sestry Mainz Olssenovy dělaly české obraně problémy.

V deváté minutě tak Sara Mainz Olsson otevřela skóre, Češkám se povedlo srovnat až za pět minut díky Ratajové a za další minutu poprvé v utkání vedly, když byla na konci kombinace úspěšná Chudá.

Dánky ale nesložily zbraně a vyrovnaly díky dalekonosné ráně Habersatter, když si Remešová vybrala slabší chvilku. Česká brankářka na začátku druhé třetiny vychytala znovu Saru Mainz Olsson, aby vzápětí sledovala gól Trojánkové na 3:2. Vedení ale Češkám nevydrželo ani minutu, srovnala totiž de Fries.

Jako klíčové se mohly zdát dva zásahy, a to z hole Beránkové s Kubečkovou, přičemž první branka patří do kategorie šťastných, ale za další dvě minuty snížila Habersatter. Na to bleskově reagovala svým druhým gólem Kubečková, avšak poté, co Di Nardo zůstala na hraně velkého brankoviště nepokrytá, to zase bylo jen o jednu branku.

Do třetí třetiny se tak šlo za jednobrankového vedení českého týmu poměrem 6:5. Hned na úvod mohla zvýšit Bačová, jenže míček netrefila ideálně a na konci 42. minuty přišla přesilová hra Dánska po vyloučení Koníčkové za hru na zemi, Dánsko ale dostalo na Remešovou jedinou střelu. Následující minuty byly značně nervózní, oba týmy si byly vědomy, že stále mají o co hrát. Na začátku 52. minuty se z tlaku dostala Christensen, ale Remešová si připsala důležitý zákrok.

Pár vteřin navíc byla vyloučena Fjorder a přesilovou hru využila sama faulovaná Krupnová. V posledních minutách navíc Češky nepřipustily tlak Dánek a utkání tak dovedly do vítězného konce.

MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽEN V UPPSALE:

Česko – Dánsko 7:5 (2:2, 4:3, 1:0)
Branky: 15. Ratajová (Bačová), 17. Chudá (Keprtová), 23. Trojánková (Keprtová), 30. Beránková, 31. Kubečková (Trojánková), 34. Kubečková (Havlíčková), 52. Krupnová (Kubečková) – 9. S. Olsson (F. Olssonová), 20. Habersatter (Thaarup), 25. de Fries, 33. Habersatter, 36. Di Nardo (F. Olsson).

Sestava Česka: Christianová – Beránková, Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Havlíčková, Keprtová – Ratajová, Krupnová, Bačová – Mlejnková, Suchá, Řepková – Chudá, Kubečková, Trojánková. Trenér: Sascha Rhyner.