Český tým si na úvod MS připsal vysokou výhru. Foto: Barbora Reichová, Český florbal Český tým si na úvod MS připsal vysokou výhru. Foto: Barbora Reichová, Český florbal
3. 12. 2021 Mistrovství světa (6) KOMENTÁŘŮ

Češi splnili povinnost, Němce na úvod MS přejeli 11:0, dvakrát se trefil Forman

Český národní tým vstoupil do mistrovství světa ve finských Helsinkách výhrou nad Německem. Dvouciferné vítězství řídili debutanti na světovém šampionátu Filip Forman, Dominik Beneš či Matěj Havlas.

Češi vstoupili do turnaje mimo hlavní záře reflektorů v Ice Hall 2, v hlavní areně totiž svůj úvodní zápas mistrovství hrál ve stejný čas domácí výběr Finska. V neútulné hale se výběr trenéra Kettunena rozjížděl pozvolna, čekání na první gól střetnutí utnul až Filip Forman. Do konce zahajovacího dějství se trefil ještě Mikuláš Krbec s Filipem Formanem.

Na úvod druhé třetiny měl německý výběr v sestavě s několika hráči ze švýcarské NLA možnost skórovat z nájezdu, Julian Nihlen ale na Martina Beneše nevyzrál. Češi naopak trpělivě přidávali další zásahy.

Konečné skóre se nakonec po 60 minutách zastavilo na ukazateli 11:0, brankář pražské Sparty Beneš tak svůj debut na světovém šampionátu oslavil čistým kontem. Premiérový start vyšperkovali prvními brankami na světovém šampionátu i tatranští Matěj Havlas s Davidem Šimkem, mladoboleslavský Dominik Beneš, dvě branky pak zaznamenal již zmíněný Filip Forman z Bohemians.

„Úvodní zápas je vždycky těžký a vždycky má těžké pasáže, týmy se jich musí co nejvíce vyvarovat. My to nezvládli bohužel na celou jednu třetinu, což je hodně. Jedna třetina může rozhodnout zápas. Závěr zápasu už byl ale docela dobrý, i tak by to ale nestačilo na ostatní týmy z TOP4, musíme se z toho hodně poučit,“ shrnul úvodní vystoupení českého týmu Forman a zároveň dodal: „Celkově to ale hodnotím kladně. Nedostali jsme góla, což jsme si dali jako cíl. Musíme se poučit z druhé třetiny hlavně.“

V neděli od 18:45 čeká český tým výběr Švýcarska.

MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ V HELSINKÁCH:

Německo – Česko 0:11 (0:3, 0:3, 0:5)
Branky: 13. Forman (Krbec), 16. Krbec (Havlas), 20. Langer (Rýpar), 25. Delong (D. Beneš), 39. D. Beneš (Ondrušek), 40. Forman (Krbec), 49. Němeček (Langer), 50. Šimek (Langer), 54. Havlas (Krbec), 59. Delong (Šindler), 60. Kisugite (Forman).

Sestava Česka: Martin Beneš – Němeček, Vítovec, D. Beneš, Besta, Punčochář, Kisugite – Rýpar, Langer, Šimek – Ondrušek, Šindler, Delong – Havlas, Forman, Krbec. Trenér: Petri Kettunen

Autor: Jakub Švejkovský