Švédky slaví osmý triumf na světovém šampionátu v řadě. Foto: Peter Bohlin Švédky slaví osmý triumf na světovém šampionátu v řadě. Foto: Peter Bohlin
5. 12. 2021 Mistrovství světa žen (2) KOMENTÁŘŮ

Osmé zlato v řadě pro Švédky. V prodloužení rozhodla o domácím zlatu Wibron

 Na světovém trůnu ženského florbalu zůstávají Švédky. Rozhodla o tom v prodloužení finálového duelu Emelie Wibron, která v mezidobí mezi světovými šampionáty 2019 a 2021 stihla na svět přivést dceru. Finky se tak nedočkaly ani letos, a to přesto, že se počtvrté za sebou nerozhodlo v základní hrací době.

Ta série se táhne již od šampionátu v Tampere v roce 2015: tehdy vyhrály Švédky na nájezdy, stejně tak o dva roky později v Bratislavě. Oba rozstřely rozhodla útočnice Amanda Delgado Johansson, paradoxně dnešní útočnice Siriusu, v jehož domovské IFU Aréně se světový šampionát žen 2021 odehrál.

Před dvěma lety vyhrálo Švédsko v prodloužení, totéž se mu povedlo také v Uppsale. Finálový zápas potvrdil, že finálové duely mezi Švédskem a Finskem mají v ženské kategorii určitý genius loci, který popírá dosavadní průběh turnaje.

Zcela suverénní Švédky tak narazily na sebevědomého soupeře, který dokázal v průběhu utkání stáhnout ztrátu 1:3, pak ale v prodloužení nevyužil krátkou přesilovou hru a v čase 62:35 rozhodla po přihrávce Wiström Emelie Wibron.

Švédky tak získaly osmý primát v řadě, příští obhajoba je čeká v Singapuru.

Právě v Singapuru byly naposledy poraženy, před šestnácti lety totiž zlato získaly senzačně Švýcarky, které předtím vyřadily v semifinále právě Švédky. Ty skončily po výhře v zápase o bronz třetí, Norsko tehdy porazily 15:1.

FINÁLE MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽEN V UPPSALE:

Švédsko – Finsko 4:3 (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0) po prodl.
Branky: 2. Backstedt (Loneberg), 11. Johansson (Gustafsson), 16. Rasmussen (Andersson), 63. Wibron (Vistrom) – 4. Veera Kauppi (Weterlund), 32. Veera Kauppi, 51. Piispa (Saari).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Kimchi napsal:

    No to byl „závěr“ od těch našich dvou. Trošku zbytečné.

  • hudino napsal:

    nevím, Finky asi hrály oproti nám na údržbu a postup, protože byly relativně vyrovnanými soupeřkami. Naopak SUI měly výhodu možnosti vypustit zápas už od první třetiny oproti „našim“. Možná i to rozhodlo bronz

Napsat komentář

*