Češi si poradili s Norskem. Foto: Juha Hautakangas Češi si poradili s Norskem. Foto: Juha Hautakangas
6. 12. 2021 Mistrovství světa (1) KOMENTÁŘŮ

První polovina zápasu rozhodla! Češi porazili Norsko 7:3, kaňkou je zranění Dominika Beneše

Bez větších obtíží si čeští reprezentanti poradili s výběrem Norska a do čtvrtfinále půjdou ze druhé příčky. Dvěma brankami k triumfu nad Seveřany přispěl Jakub Gruber, který v minulých zápasech zastával pozici náhradníka. Kaňkou na utkání je zranění Dominika Beneše, který si v jednom ze soubojů pochroumal kotník a odjel do nemocnice na vyšetření.

Češi měli dobrý vstup do utkání a v deváté minutě otevřel skóre Marek Beneš. O pár desítek vteřin později přidal druhou branku českého výběru Gruber. Norové nebyli v úvodní čtvrt hodině nebezpeční, zahrozili až v závěru úvodního dějství. V 19. minutě Olesen nastřelil břevno, brankář Bauer ovšem neinkasoval.

Ve druhé třetině svěřenci kouče Kettunena navyšovali skóre. Trefili se kapitán Tom Ondrušek, střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť Adam Delong a snahu Norů vrátit se zpět do zápasu za stavu 1:5 přibrzdil v přesilovce po krásné kombinaci Filip Langer.

Čeští hráči mohli v klidu dohrávat třetí zápas skupiny B, možná jen škoda dvou inkasovaných branek ve třetí dvacetiminutovce. Norové si pak vyžádali video, rozhodčí ale při sporné situaci neviděli míček celým objemem za brankovou čárou, a tak zůstal stav stejný.

Minutu a 21 vteřin před koncem se podruhé v utkání prosadil Jakub Gruber. Česko vyhrálo 7:3 a do play off půjde s bilancí dvou výher a jedné porážky. Až vyšetření v nemocnici ukáže, jak moc vážné je zranění Dominika Beneše, který si podvrtl kotník v jednom ze soubojů s Nory. Česi se ve čtvrtfinále střetnou s vítězem duelu Lotyšsko – Kanada.

MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ V HELSINKÁCH:

Česko – Norsko 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Branky: 9. Marek Beneš (Vítovec), 11. Gruber (Krbec), 24. Šimek (Kisugite), 25. Ondrušek (Vítovec), 29. Delong (D. Beneš), 39. Langer (Rýpar), 59. Gruber – 31. Hjemgard (Kronberg), 57. Jansson (Olesen), 59. Olesen (Gidske).

Sestava Česka: L. Bauer – Němeček, Vítovec, Besta, D. Beneš, Gruber, Kisugite – Rýpar, Langer, Marek Beneš – Ondrušek, Šindler, Delong – Krbec, Forman, Šimek. Trenér: Petri Kettunen.