Česká reprezentace se ve čtvrtfinále utká s Lotyšskem. Foto: Barbora Reichová, Český florbal Česká reprezentace se ve čtvrtfinále utká s Lotyšskem. Foto: Barbora Reichová, Český florbal
8. 12. 2021 Mistrovství světa (1) KOMENTÁŘŮ

Boj s houževnatým sokem: Čechům se ve čtvrtfinále postaví nevyzpytatelní Lotyši

 Český národní tým se dnes od 14.30 (15.30 helsinského času) utká ve čtvrtfinále mistrovství světa s výběrem Lotyšska. Lotyšsko představuje pro českou reprezentaci nepříjemného soupeře. Naposledy se s pobaltským celkem střetnul národní celek během kvalifikace na právě probíhající mistrovství světa – loni v únoru Češi vyhráli 5:3.

Nedávná florbalová historie si ale pamatuje i výhry Lotyšů nad Českem přímo během světového šampionátu. Na domácím mistrovství světa v Praze v roce 2018 podlehl tým vedený koučem Petri Kettunenem Lotyšům v základní skupině překvapivě 3:4. Na šampionátu roku 2012 tehdy hvězdami nabitý český výběr možná ještě nečekaněji prohrál s tímto nepříjemným soupeřem poměrem 4:5, což vedlo ke konečnému sedmému místu na turnaji.

Češi si dnes budou muset dávat pozor na několik nepříjemných jmen v lotyšském dresu – především pak na hlavní hvězdu týmu, kterou je zadák Morics Krumins na klubové úrovni hájící dres finského Nokianu, který zatím na turnaji zaznamenal gól a tři asistence. Dále útočník finského Koove Peteris Trekse v dosavadních čtyřech zápasech na šampionátu zapsal dokonce sedm bodů (3+4).

V dresu českého týmu kvůli zranění nenastoupí Dominik Beneš. V základní sestavě se naopak objeví Adam Hemerka z Mladé Boleslavi.


Autor: Jakub ŠvejkovskýKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*