V Ostravě se mezi ženami rozhoří bitva o tento pohár. Foto: IFF Champions Cup byl podruhé v řadě zrušen. Foto: IFF
9. 12. 2021 Pohár mistrů (8) KOMENTÁŘŮ

Zrušeno. IFF rozhodla, že Champions Cup 2022 nebude, kluby ale chtějí najít náhradní řešení

 Champions Cup 2022 byl zrušen. Takový email se strohým zdůvodněním dnes dostalo všech osm týmů, které se měly turnaje příští rok v lednu zúčastnit. Rozhodnutí padlo s ohledem na aktuální pandemickou situaci, avšak až poté, co všechny týmy potvrdily na turnaji účast. Těm se to tak logicky nelíbí a hledají možné varianty.

Rozhodnutí, které se v Česku týká florbalistů Mladé Boleslavi a florbalistek Vítkovic přišlo ve čtvrtek před obědem jako velmi nečekané, protože se Mezinárodní florbalová federace několikráte dotazovala, zda-li týmy mají vůli se turnaje zúčastnit.

Největší problémy by paradoxně měly ty české, jenže po zrušení povinné příjezdové desetidenní karantény se zdálo, že turnaji již nic nestojí v cestě. „Ve Švýcarsku, stejně jako v ostatních účastnických zemích, se situace ohledně pandemie viru COVID-19 dynamicky mění. Mezinárodnost turnaje a s tím související návaznost na rozdílné protokoly ohledně viru COVID-19 přinesla náročnost při plánování, a proto nakonec Švýcarská florbalová federace požádala IFF o zrušení turnaje,“ řekla manažerka Champions Cupu 2022 Sophie Suter při zdůvodnění tohoto nečekaného kroku.

Mezinárodní florbalová federace pak požadavku vyhověla. „Výkonný výbor Mezinárodní florbalové federace rozumí těžkostem, se kterými se místní organizační výbor potýká v souvislosti s uvedením nových protipandemických opatření. Se vší nejistotou, kterou v sobě ukrývá mutace viru omicron, nám nezbylo než turnaj zrušit,“ uvedl v tiskovém prohlášení prezident IFF Tomas Eriksson.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • T.K. napsal:

  Jediný důvod je, že IFF nemá peníze. Švýcaři během MS mužů přišli s tím, že dvě akce ve Winterthuru v jednom roce jsou moc a potřebovali od IFF část nákladů. Ta to odmítla a zrušení je výsledkem, aby byly peníze na MS mužů v tomtéž místě na podzim. Nic jiného v tom není, akorát IFF porušila většinu svých pravidel a tak to háže na covid, ačkoli ve Švýcarsku teď nic extra není a např. na hokej chodí plné stadiony.

 • Hans napsal:

  .. a mě zase včera vyděsilo, jak Šuman mluvil o tom, že se uvažuje o zkrácení hrací doby na 3×15 min. To už opravdu z florbalu udělají parodii na sport, ale zase z toho budou mít víc peněz – co na tom, že sportovní stránka tiše pláče v koutě…

  • Mati napsal:

   Celé to začíná zavánět velkou krizí celého florbalu a zejména IFF. MS žen bez zájmu o diváky, MS mužů ve stodole v příšerných podmínkách. Teď zruší Champions cup, že nejsou peníze a ještě uvažují o kratší době, což rozhodně taky nepovažuji za krok správným směrem a už vůbec né jako spásu, pokud mezinárodní federaci došly prachy – tak ať udělají MS jen jednou za čtyři roky a jednou za dva roky turnaj TOP 4 či TOP 6 (nějaké malé Mistrovství Evropy).

  • Petr 2 napsal:

   On hovořil také o možném zavedení Mistrovství Evropy. Dle mého vše směřuje k tlaku na aspiraci na olympijský sport, a tam by formát 3×15 byl jistě více akcetovatelný. To jsme ostatně viděli na Světových hrách. V konečném důsledku jde o příjem peněz z infrastruktury a od sponzorů.

   Jsem z toho návrhu také rozpačitý.

 • Kimchi napsal:

  No to není jediná věc. MS juniorek taky nikdo nechce po odmítnutí Nového Zélandu pořádat a reálně hrozí, že se hrát nebude a nebo jen v extrémně okleštěném formátu.

Napsat komentář

*