Wojciech Malajka při utkání s Kanadou. Foto: Esa Jokinen Wojciech Malajka při utkání s Kanadou. Foto: Esa Jokinen
9. 12. 2021 Mistrovství světa (13) KOMENTÁŘŮ

Smutné polské oči: Můj poslední poslední zápas! A na semifinále nejdeme

 Talent má od pánaboha, góly střílí skoro automaticky a v polské družině byl v Helsinkách na mistrovství světa jasně nejdůležitější postavou. Wojciech Malajka, kterého zná české florbalové publikum z působení v ostravském FBC však končil poslední zápas se slzami v očích…

Proč takový smutek po vítězném zápase plném emocí? „Možná to byl můj poslední florbalový zápas vůbec,“ hlesl v mixzóně 22letý urostlý chasník. Kanadu, v jejímž dresu válel třeba forvard Nokianu a syn jedné z legend NHL Valterri Viitakoski či úspěšný influencer Brandon Barber, jehož na Instagramu sleduje skoro 700 tisíc followerů, srazil hattrickem a navrch přidal rozhodující nájezd.

„Cože? To ani nevím, že proti nám hráli tak zajímaví chlapi,“ usmál se aspoň na chvilku. Poslední gól pak zařídil tak, že vykoupal česko-kanadského mladíka Kryštofa Kashu. „To jsem taky netušil, vím snad jen to, že jejich kapitán hraje někde v Česku, snad za Znojmo nebo Chomutov,“ pátral Wojciech Malajka v paměti o osobě Tylera Brushe.

Malajka rozhodl duel o 11. příčku proměněným nájezdem. Foto: Wojciech Malajka byl ústřední postavou duelu o 9. místo. Foto: Esa Jokinen

Malajka rozhodl duel o 11. příčku proměněným nájezdem. Foto: Wojciech Malajka byl ústřední postavou duelu o 9. místo. Foto: Esa Jokinen

Ale proč tedy v pouhých 22 letech končit, navíc, když má nejlepší léta před sebou. „Pár lidí ví, kam bych chtěl jít hrát. Uvidím, co se stane, až se vrátím z mistrovství světa. Ale asi to bude tak, že ukončím kariéru. Chci z FBC Ostrava přestoupit, ale bude to těžký, ten přestup. A jestli nevyjde to, že půjdu tam, kde chci hrát, tak skončím…“

Střelec devíti gólů na letošním světovém šampionátu má pokaženou náladu ale ještě kvůli dalšímu, těžko pochopitelnému důvodu. „Bohužel, nedostaneme se na zápasy semifinále a finále do Hartwall Areny. I když jsme účastníci turnaje, tak nám to neumožňuje vstup. Jedině, když zaplatíme 69 euro. Pro nás to jsou docela velké peníze a tým se dohodl, že zůstaneme mimo…“

Organizátoři šampionátu totiž týmům, které si nezajistily účast mezi nejlepší čtyřkou, volný vstup na hráčské akreditace neumožňují.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Komik napsal:

  No, přestupovat do FBC je vždy značné riziko. A IFF ukazuje, že to opravdu začíná být průser.

  • Karel napsal:

   To víš, když výrazně porušíš smlouvu, je to problém všude, ne jen v FBC. Ostrava dokonce dostala oficiální možnost se pro Polsko vyjádřit k jeho suspendaci. IFF na tyto případy pamatuje a suspendovaným hráčům nepovoluje start na MS, aby podpořila alespoň jakous takous štábní kulturu ve vztazích klubů a hráčů. Kdyby se v FBC nesmilovali, Wojtek mohl snadno fandit doma od televize.

   • Takeover napsal:

    Opravdu existuje takové pravidlo? Kde bych to našel? V jediném regulativu (https://dltaw1vhj9zy5.cloudfront.net/2021/08/Competition-Regulations-National-Teams-Edition-2021.pdf) jsem nic takového neviděl?

   • Don pepa napsal:

    Melete blbosti a nebo mícháte jabka s hruškama. V oficiálním repre termínu nesmí kluby jakkoli bránit účasti hráče i kdyby měli třicet smluv. Jediná suspendace, která to může ovlivnit je ta od domovské unie a ještě by záleželo jakého je druhu. A pokud těmito vašimi lži krmí v FBC hráče, o mnohém to svědčí.

    • re: napsal:

     Hráče nikdo krmit nemusí, on na MS je, takže mu v účasti nikdo nebránil. A Polský svaz se prý skutečně ozval s tím, zda je hráč suspendován, nebo zda se MS může účastnit.

    • smlouvy napsal:

     No tak hráč může podepsat smlouvu třeba s paní na rohu ulice, a když se zaváže k tomu, že se nebude účastnit MS, tak je všem nějaký oficiální termín úplně u zádele. Takže nesmysly melete vy. Je to smlouva jako každá jiná.

     Jenže tady na 100% nešlo o to, pokud tomu správně rozumím, že by měl ve smlouvě zákaz reprezentovat. Ale porušil něco jiného a byl suspendován, což řešil polský svaz.

 • Dasan napsal:

  Co to je za hovadinu – maji summity jak menit florbal, menit cas atd. aby se rozvijel – Ale ani tymy tesne pod ctyrkou co hraji turnaj nepusti na finale zadarmo??

 • Mara napsal:

  Skoda, ze neni clanek o tom, proc presne byl suspendovan.

 • Fbc napsal:

  Karle meleš hovna !!!!!!!’

 • Luky napsal:

  Tak když má hráč smlouvu, tak asi nemůže očekávat, že klub bude nadšený, že se domlouvá nebo trénuje s někým jiným a má pocit, že klub OK, jdi si, když chceš. To by asi ty smlouvy nemusely být, ne? Pak je to asi jednině na dohodě mezi kluby, ale asi to nebude zadarmo….

Napsat komentář

*