Milan Koubek hlásí návrat po třech letech. Foto: Sokoli Pardubice Milan Koubek hlásí návrat po třech letech. Foto: Sokoli Pardubice
16. 12. 2021 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Já jsem první zodpovědný, řekl Zozulák a předal funkci trenéra Pardubic Milanu Koubkovi

 Poslední celek Livesport Superligy, Sokoli Pardubice, přišel s trenérskou změnou. K týmu se vrací jako hlavní trenér Milan Koubek, který tým již vedl do roku 2018. Dosavadní hlavní trenér a sportovní manažer Pardubic Martin Zozulák zůstane Koubkovým asistentem.

Pardubice jsou se sedmi body poslední v tabulce Livesport Superligy, aktuálně mají na kontě sérii osmi proher, při které získaly jediný bod. A svou situaci si uvědomují. „Náš tým je už poměrně dlouho v krizi, která je bohužel podpořena i katastrofálními výsledky v posledních zápasech. Už před reprezentační pauzou jsme věděli, že musí nastat změny, které se pokusí tým nakopnout. Já jako hlavní trenér jsem první, kdo je za současnou situaci zodpovědný, takže si nebudu namlouvat, že moje trenérská mise byla úspěšná. A nabídl jsem svoji pozici Milanu Koubkovi, který tým velmi dobře zná, a hlavně má zkušenosti s vedením ligového týmu. Já budu nadále součástí jeho realizačního týmu,“ uvedl v tiskové zprávě Martin Zozulák.

Milan Koubek si svůj návrat po třech letech podle vlastních slov dva týdny rozmýšlel, nakonec těžkou misi přijal. Jasným cílem, který si kladu je udržení Superligy i pro další sezonu a k tom bude teď směřovat naše práce. Tým je tu sice velmi mladý, ale neliší se významně od toho, který byl minulý rok. Velký problém je, že si kluci přestali věřit a chybí jim zkušenosti, co jim ale rozhodně nechybí je chuť pracovat a změnit tu situaci, ve které se momentálně nacházíme,“ uvedl Milan Koubek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*