Do potyčky mezi diváky se zapojili i hráči. Foto: repro TVCOM.cz Do potyčky mezi diváky se zapojili i hráči. Foto: repro TVCOM.cz
22. 12. 2021 Superliga (26) KOMENTÁŘŮ

Nevídaná potyčka na tribuně po duelu Sparty s Black Angels! Zapojili se i hráči

 Sparta nakonec zvládla dohrávku 17. kola Livesport Superligy a otočila duel s Black Angels ve svůj prospěch. A to přitom sparťané ještě před začátkem poslední části ztráceli dvě branky. Po zápase se na tribuně arény na Podvinném mlýně strhla potyčka mezi diváky, do které se zapojili i hráči. Co se přesně stalo?

Sparta po brankách Matěje Čermáka, Mikuláše Krbce a Lukáše Ujhelyiho otočila těžké utkání s Black Angels a kalendářní rok 2021 zakončila dvěma výhrami v řadě. To posunulo svěřence trenéra Kašpárka na pátou příčku tabulky. Na čtvrtý Chodov sparťané ztrácejí pouze dva body.

Pražské derby mělo nevídanou dohru. Fanouškovi „andělů“ měly podle očitých svědků vadit vulgarity na konto hráčů Black Angels, a tak šel hloučku fandů z druhého tábora vysvětlit, že takhle se nefandí. Jenže byl pochopitelně ve velkém oslabení. Když to spatřili hráči Black Angels, vydali se k tribuně situaci řešit. Celá potyčka po několika vteřinách skončila. Emoce mírnil i kapitán Sparty Milan Garčar.

Takový případ zvýšené agresivity na tribuně je ve florbale velmi ojedinělý a dosti znepokojující. A vyvstává několik otazníků: měla být přítomna pořadatelská služba, která by celou situaci potenciálně řešila? A mají se hráči Black Angels bát trestu poté, co se aktivně do potyčky zapojili, byť se jen snažili bránit svého fanouška?

Z fotbalu známe případ, kdy hráč druholigové Líšně Jan Silný chránil pořadatele svého klubu, který byl napaden agresivním příznivcem. Disciplinární řízení za tento atak bylo se Silným zastaveno. Líšeňský klub ovšem dostal za nezvládnutou pořadatelskou službu pokutu 150 tisíc korun.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Za me super, takhle to ma vypadat. Emoce a pripadne i bitka.
  V hokeji nebo jinych sportech naprosto bezna vec!

  • Petr 2 napsal:

   Tak to vypadat právě nemá. Florbal v tom případě vynechte, hokej a fotbal má dost primitivních návštěvníků, kteří si na stadión jdou vybít svou agresivitu, nejlépe v davu. To ve florbale nepotřebujeme a na štěstí nemáme. Není potřeba, aby pár debilů kazilo náladu a zážitek zbytku hlediště.

   Navíc, toto byla spíš výměna názorů, po několika vteřinách ukončená. Tady bych to nezveličoval. Ale vulgarity do hlediště nepatří.

   Emoce ano, ale všeho s mírou.

 • Milan napsal:

  Tak zas bude florbal jednou konečně i v celostátních médiích. Od většiny ok, šli domluvou řešit rozmíšku na tribuně, průšvih je ten jeden hráč BA co mezi diváky skočil a pak zaútočil na jednoho u nich. Záměrně říkám zaútočil, protože ten konflikt nebyl takové intenzity, aby to bylo vůbec třeba (něco zachraňovat) a povaha kdy na někoho vyloženě skočil zezadu je taky mimo jakýkoli smysluplný zásah. Tady to je za mě velký průšvih pro toho hráče a totálně nevhodné chování i pro případ, že by nešlo o hráče.

  • Marek napsal:

   Mílo, já úplně nevím jestli koukáš na stejné video a nebo si byl přímo na stadionu, jelikož z videa to vypadá, že se do táty toho hráče pustilo několik fanoušků Sparty a ne jen slově, takže jej ten hráč BA běžel. Logicky bránit a jednoho z nich odtrhl, myslím že být to tvůj táta, tak bys udělal něco podobného, v dané situaci..

   • Milan napsal:

    Nejsem opravdu znalec rodinných poměrů na Spartě natož Black Angels. A byť bych připustil nějaké polehčující okolnosti, rodič, kamarád atd. tak prostě hráč nemá co skočit do hlediště a jít se rvát.

 • ADALBERT napsal:

  BAfamily 😂

 • znalec napsal:

  Emoce ke sportu patří! Viníkem jsou Spaťani a doufám, že se tato rivalita bude držet obou klubů i nadále! Plus DK asi rozdá pořádné tresty a pokuty.

  • Pravidlový expert napsal:

   Pokud nebyla udělena hráči Black Angels, ČK. Bude situaci řešit nikoliv DK, ale ligová komise. Jelikož se bude řešit ,chování fanoušků. Ovšem otázka je ,jak se bude přihlížet na zapojení hráče BA do potyčky. Nicméně pokud není udělena ČK , řeší to vždy LK. DK řeší jen přestupky s ČK .Za mě asi nelze nic vyčítat ani Spartě, jako není to rizikový zápas ala fotbal Sparta – Baník, aby museli mít zvýšený počet pořadatelů ,nepředpokládal nikdo ,že se tohle stane. Navíc co si budeme povídat, většinou jsou pořadatelé hráči z mládeže, takže nějaký mladší žák asi bude těžko odtrhávat od sebe 6 spartanů a 1 black angels fanouška.

 • cepek napsal:

  tycky od vlajek jsou v bitce jeste ok, basbolky uz ne. Na fans Bohemky nebo mostecky by si asi tata smoula nedovolil skakat a navic z vrchniho schodu

 • zeny BA napsal:

  Jako zenska slozka klubu BA se distancujeme od násilí! Tohle na florbal nepatří! Navíc došlo k porušení hned několika řádů a hygienických norem! Hezké Vánoce a noste roušky, ať se můžeme opět vídat v hledištích!

 • nova pravidla napsal:

  Tak tohle si pan Mlčoušek nenechá ujít: nové směrnice, nové povinnosti, mladší žáci jako ochranka už ne a hlavně tohle vyřeší jen on: Zdeněk Mlčoušek, inženýr! Podle mě se bude nakonec muset každý před vstupem do haly legitimovat

 • 88 Sparta 88 napsal:

  Za me nic moc a Spartani se meli postavit na odpor!

 • Ich napsal:

  Tak tak Neklam by měl dostat flastr jako hrom. Min 10 zápasů a nějaký ten tisíc pokuty. Je úplně jedno, zda-li „bránil“ čest někoho z rodiny nebo jen fanouška.
  Ten !fanoušek“ podle záběrů i z jiné strany neunesl prohru BA a pokřikování fans Sparty. Kdyby se lidi měli prát kuli každému neslušnému pokřiku, tak se to pere každý zápas…
  Mě osobně to u BA nepřekvapuje. Agresivní chování je jim vlastní již od pradávna. Někteří se vzpomínkami na zničené prostory chlubí do dnes.

  Otázka je jestli pořadatelé incidentu mohli zabránit. Myslím, žer ne.

  Přesto za situaci vzniklou nesou i oni zodpovědnost.

  Kasa Českého florbalu se už teď těší! 🙁

 • BA radicals napsal:

  Hráč si po zápase snad může dělat co chce a nejde o nic víc, než o ochranu člověka v hledišti! Každý, kdo volá po trestech a pokutách je pokrytec. Za me palec nahoru pro hráče, který se vrhl do hlediště!

  • Fanoušci napsal:

   Takže od teď pokud se někomu nebude líbit nějaká vulgarita z ochozů tak půjde a po zápase toho fanouška zbouchá a fanoušci to budou mezi sebou pěstmi řešit už během zápasu nebo jak? Kdyby se měla řešit takto každá vulgarita v hledišti tak se fanoušci perou každý zápas a upřímně nechápu co to celý měl znamenat. Co čekal, že se stane, když skočí mezi deset fanoušků Sparty. A tohle má řešit pořadatelská služba, ne že se tam půjdou rvát hráči

  • Pavel napsal:

   Milí radicale, tohle je florbal ne fotbal. Svoje děti bych na fotbal nevzal a jsem rád, že je můžu vzít na florbal, kde se lidi chovají slušně a nejsou tam ozřalý puberťáci, co si léčí mindráky. Doufejme že toto byla na výjimka.

 • PANTER napsal:

  Jsem pro tvrdé tresty: selhali poradatele, hraci, fanousci a k tomu jeste v teto svatecni dobe! Tohle nechci uz nikdy na florbale videt- ani moje deti.

  • Luki napsal:

   Pořadatelé těžko mohou zabránit tomu, že se nějací troubové začnou žduchat. Tam bych z hlediska pořadatelské služby řešil akorát to, jak rychle začala následně jednat.

 • er napsal:

  oko za oko, zub za zub

 • Taky Petr napsal:

  Tak v Praze už řádí ten Omikron. 🤣🤣🤣

 • omikron napsal:

  ach jo, florbal je fakt k smichu. Kinder kotel napadne 1 borec v letech a dela se z toho halo. Pamatuji v Brne s FBC 200 lidi ze severu a na zachodech krev – 5, zapas play off

 • Bedlator napsal:

  Chovani Bedly a taky rozhodčích v tom asi mohlo taky hrát roli?

 • Budvar napsal:

  Tohle je ostuda, vanocni a hlavne Ti lide se vubec neumi chovat! Modlim se za jejich duse a jejich spasu…

 • PJ napsal:

  Vypitý lopaty si už našly cestu i na florbal… Škoda.

Napsat komentář

*