Petr Kološ v duelu s Českou Lípou. Foto: Jaroslav Appeltauer, FBC Liberec Petr Kološ v duelu s Českou Lípou. Foto: Jaroslav Appeltauer, FBC Liberec
23. 12. 2021 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Trojnásobný mistr Kološ ukončil kariéru a bude asistentem Novotného v Boleslavi. Tamní mládeži jsem dal DNA, říká

 Trojnásobný vítěz české nejvyšší mužské florbalové soutěže Petr Kološ se rozhodl v průběhu sezony ukončit hráčskou kariéru, ale v Livesport Superlize zůstane. Dnes již bývalý obránce Liberce se vrátí do Mladé Boleslavi, kde se stane asistentem Petra Novotného u elitního mužského týmu.

Pětatřicetiletý Petr Kološ je v nejvyšší mužské soutěži pojem. Ve své kariéře na nejvyšší úrovni prošel Vítkovicemi, Rychenbergem Wintherthur, Mladou Boleslaví a Libercem, než se na konci tohoto roku rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru. Jeho posledním superligovým zápasem tak zůstane výhra Liberce nad Českou Lípou v poměru 8:5.

O svém konci věděl. „Dlouho jsem o tomto kroku přemýšlel, protože nepřichází asi v nejlepší chvíli, ale pro mě osobně je to správné rozhodnutí,“ uvedl na oficiálním webu FBC Liberec.

Jméno si udělal ve Vítkovicích, se kterými získal dva juniorské a dva seniorské tituly. „Vždy jsem chtěl vyhrávat a být v týmu, který patří k nejlepším. Když jsem viděl, jak zvedá Michal Rohel pohár mistra ligy na SH Dopravní, tak jsem tento pocit chtěl zažívat taky. A díky mým spoluhráčům se mi to podařilo. Byly to krásné souboje, především s Tatranem Střešovice o mistrovský pohár. Bohužel ty tituly mám s Vítkovicemi jenom dva. Pořád si myslím, že jich mělo být o dva více,“ vyznal se.

Po ročním angažmá ve Švýcarsku zamířil do Mladé Boleslavi, kde symbolicky dobyl premiérový titul pro tento oddíl v OSTRAVAR Aréně. „Tohle je další černá kaňka na mé kariéře, opět si myslím, že těch titulu s Boleslavi jsem měl mít o 2 více. Samozřejmě jsem rád, že jsem s Boleslaví vyhrál její první titul a pomohl jsem v Superfinále dvěma body. Byl jsem na hřišti, když to Milan Tomašík trefil. Ta emoce je jako droga. Bylo to doma před mojí rodinou, bylo to svým způsobem nádherné ukončení jedné éry,“ popisuje.

Nyní se do Mladé Boleslavi, ve které již měl na starost také pozici klubového šéftrenéra vrátí, bude asistentem Petra Novotného u superligového týmu. „S Boleslavi jsem byl vždycky svázaný. Troufnu si říci, že jsem u nich nastartoval mládež a dal jí DNA. Zažehnul jsem tam oheň „Made in Bolka“. S městem jsem spojený, bydlím v blízkosti, práci mám ve Škoda Auto. Záleží mi na tom, jaké výsledky se ve sportu dějí v tomto městě,“ přiznává, že k Mladé Boleslavi má speciální vztah, přičemž působení je zatím domluveno do konce probíhajícího ročníku.

Podobně, jako s ikonickým trenérem Vítkovic Radomírem Mrázkem. „Na závěr bych chtěl zvlášť poděkovat Radomíru Mrázkovi, který mi dal do života spoustu rad a svým způsobem mi nahradil i otce. Díky Mrázo, cením si všech tvých rad a děkuji, že si mi věřil,“ zakončil Petr Kološ.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • simulant napsal:

  Boze, za co: simulant konecne konci! Diky!

 • Petr 2 napsal:

  Proč mluvit o černé kaňce na kariéře? Je to kolektivní sport, odpovědnost za prohry má celý tým i trenérský štáb, člověka to může hodně mrzet, ale nenaplněné ambice za černou kaňku považovat nelze.

  Jinak, hodně štěstí v MB.

 • Fbc napsal:

  Svázany s Bolkou
  Made in bolka
  Bože to jsou kecy !
  Vždycky byl kecálek !!
  Hura že končí

 • kobra napsal:

  borec, co se vzdycky svezl ze silnym tymem. Sam byl hodne prumerny, legendarni jsou jeho zmatlané nájezdy a bulení u rozhodčích

 • vojtas napsal:

  Ma dva tituly, ale mel jich mit sest? Ok, velka cerna kanka nejmin celyho florbalu!

  Btw konci karieru uprostred sezony a redaktor se ho na to nezepta? Ach jo.

 • trener napsal:

  že tento florbalový šáša končí mě nedojímá, ani to, že si myslel na více titulů – i to co má je na něj příliš mnoho, irituje mě navíc jeho radost z porážky klubu díky kterému dostal příležitosti, vzpomínat budu jenom na to, jak zvracel na atletickém oválu díky své „úžasné“ kondici…

 • Petr napsal:

  vidím, že na vánoce dostali přístup k internetu i někteří chovanci ústavu duševního mrzáctví

  Pane Kološ, díky, že jsem se (hlavně v dresu Vítkovic) mohl bavit Vaším uměním

  hodně štěstí na střídačce i v životě

 • David napsal:

  Petře vítej zpět v Bolce…

 • objektiv napsal:

  Petra znam dlouho, narocny k sobe i druhym. Florbal ma hodne rad. Jeho výkony mely slusnou uroven. Ale hvezda svetoveho formatu to nikdy nebyla.

Napsat komentář

*