Florbalistky Bohemians slaví vítězství. Foto: FbŠ Bohemians Florbalistky Bohemians slaví vítězství. Foto: FbŠ Bohemians
3. 1. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Úspěšné reparáty pro Start98 a Bohemians, dva nejlepší týmy soutěže na úvod roku neinkasovaly

Pokud byla před začátkem nedělního kola nastolena otázka, zda-li dokáží týmy Startu98 a Bohemians napravit svá překvapivá zaváhání s Bulldogs Brno, potažmo Mladou Boleslaví, tak odpověď je ano, oba pražské týmy další ztrátu nedovolily. Start98 porazil Bulldogs 7:0, Bohemians pak Mladou Boleslav poměrem 7:3. Bez inkasované branky vstoupily do roku 2022 také týmy Vítkovic a Chodova.

Výhru 7:0 nad Bulldogs Brno zapsal Start98, který tak při zisku klíčových tří bodů ani jednou neinkasoval, což se mu povedlo poprvé v sezoně. Brankářka Kristýna Janglová potřebovala k čistému kontu třináct zákroků.

„Zápas hodnotím kladně, soupeř byl nepříjemný, ačkoliv jsme vlastně celý zápas měli v rukou. Bylo tam hodně nepřesností, ale to se dá po Vánocích pochopit, jsem také ráda, že jsme konečně nastříleli nějaký větší počet gólů,“ radovala se trenérka Startu98 Eliška Hofmanová z třetího nejvyššího počtu vstřelených branek v sezoně.

Reparát složily také florbalistky Bohemians, které porazily Mladou Boleslav 7:3. V utkání ani jednou neprohrávaly a měly jej pod kontrolou, což asi nejlépe demonstruje poměr střel, který vyzněl 51:19 pro Bohemians. Tři body zapsala vracející se Adéla Bočanová.

Oba ostravské týmy vstřelily jedenáct branek, což jim stačilo na pohodlná vítězství. Radují se tak Vítkovice, které porazily Panthers v Rudné 11:0. Zajímavostí je, že kromě šestibodové Dominiky Buczek se na jedenácti zasázích podílelo již pouze pět dalších hráček v poli, jednu asistenci pak ke sedmnácti úspěšným zákrokům zapsala také gólmanka Viktorie Karasová.

FBC Ostrava si pak na domácí půdě poradilo s Židenicemi poměrem 11:2. Židenice si na svůj první gól musely počkat až do 52. minuty, kdy se prosadila Fuchsová, jenže v té době už to bylo z pohledu brněnského týmu 0:8. Třemi góly k tomu přispěla slovenská reprezentantka Linda Pudišová.

O jeden bod před FBC Ostrava zůstává Chodov, který si doma poradil s Olomoucí poměrem 8:0. Hned na polovině gólů svého týmu se podílela Magdaléna Plášková, která zapsala 3+1. Hana Ranochová pak k čistému kontu potřebovala šestnáct zákroků.

Roli favoritek potvrdily hráčky Tatranu Střešovice v Jičíně. Sice se nepotvrdily očekávané gólové hody, ovšem výhra 6:1 pro pražský tým je jednoznačná. Čtyři body si připsala Veronika Kopecká, jedinou branku Jičína vstřelila jeho hrající trenérka Gabriela Žůrková.

Přehled výsledků 16. kola Extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 8:0
branky: 7. Markéta Prontekerová, 22. Vanessa Rebecca Keprtová, 24. Magdaléna Plášková, 36. Eliška Trojánková, 40. Magdaléna Plášková, 42. Kristína Belicová, 55. Magdaléna Plášková, 57. Vanessa Rebecca Keprtová; rozhodčí: Martin Ležák – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Hana Ranochová 16 – Nikola Dlouhá 23; po třetinách: 1:0, 4:0, 3:0;

Panthers Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:11
branky: 1. Dominika Buczek, 3. Sára Seevaldová, 7. Dominika Buczek, 7. Karolína Janatková, 13. Dominika Buczek, 25. Lucie Cholinská, 40. Adéla Feiková, 42. Vendula Maroszová, 55. Karolína Janatková, 56. Vendula Maroszová, 59. Vendula Maroszová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kateřina Macounová 25 – Viktorie Karasová 17; po třetinách: 0:5, 0:2, 0:4;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – K1 Florbal Židenice 11:2
branky: 5. Linda Pudišová, 6. Adriana Středulová, 8. Michaela Mlejnková, 18. Nikola Chalupová, 41. Linda Pudišová, 42. Michaela Mlejnková, 45. Nela Blažková, 53. Alena Zuzaníková, 58. Linda Pudišová, 59. Michaela Mlejnková, 59. Natálie Hurníková – 56. Viktorie Fuchsová, 60. Klára Jahodová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 14 – Alena Večeřová 30; po třetinách: 4:0, 0:0, 7:2;

MITEL Florbalová akademie MB – FbŠ Bohemians 3:7
branky: 30. Marie Jirková, 52. Barbora Doležálková, 59. Kateřina Kvapilová – 19. Gabriela Vaníčková, 27. Adéla Bočanová, 28. Kateřina Strnadová, 30. Tereza Havlová, 35. Kateřina Strnadová, 43. Lucie Veselá, 55. Adéla Bočanová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Eva Klementová 44 – Karolína Červová 16; po třetinách: 0:1, 1:4, 2:2;

PSN Tatran Střešovice – KM automatik FBK Jičín 6:1
branky: 4. Veronika Kopecká, 9. Mariana Býčková, 20. Veronika Kopecká, 27. Mariana Býčková, 43. Simona Korbelářová, 50. Kateřina Seemannová – 13. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13 – Alena Vokatá 33; po třetinách: 3:1, 1:0, 2:0;

Bulldogs Brno – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 0:7
branky: 7. Hana Chaloupková, 26. Kristýna Vejvodová, 30. Eliška Poláková, 36. Anežka Pěnkavová, 41. Barbora Špačková, 47. Barbora Špačková, 54. Veronika Balejová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 53; zásahy brankářů: Jana Prátová 17 – Kristýna Janglová 13; po třetinách: 0:1, 0:3, 0:3;