Tobias Gustafsson se stal podle švédského Innebandymagazinet nejlepším florbalistou za rok 2021. Foto: Juhani Järvenpää Tobias Gustafsson se stal podle švédského Innebandymagazinet nejlepším florbalistou za rok 2021. Foto: Juhani Järvenpää
10. 1. 2022 Zahraničí (8) KOMENTÁŘŮ

Marek Beneš zvolen čtvrtým nejlepším florbalistou světa, Bauer je sedmý. Prestižní anketu ovládl Švéd Gustafsson

 Útočník střešovického Tatranu a jeden z lídrů českého národního týmu na nedávném mistrovství světa v Helsinkách Marek Beneš se v každoroční anketě pořádané švédským Innebandymagazinetem umístil na čtvrtém místě. Na sedmou pozici pak novináři zvolili jeho reprezentačního kolegu Lukáše Bauera z Mladé Boleslavi. Poprvé v kariéře získal prestižní ocenění mistr světa se Švédskem a obránce Strorvrety Tobias Gustafsson.

Nejprestižnější florbalové ocenění každoročně udílené časopisem Innebandymagazinet zůstává v rukou švédského hráče. Loňského vítěze Kima Nilssona ovšem střídá opora zadních řad Storvrety a rovněž i lídr švédské reprezentace Tobias Gustafsson. Ofenzivní obránce na nedávno konaném mistrovství světa v Helsinkách rozhodl vítěznou brankou po individuální akci finále mezi domácím Finskem a Švédskem.

„Tvrdě pracuji a věnuji se florbalu již mnoho let. Hodně jsem zapracoval na detailech své hry, abych byl stále lepší a lepší. Vždycky jsem chtěl zdokonalovat veškeré aspekty mé hry a to je podle mě důvod, co mě udělalo všestranným hráčem. Myslím si, že v dnešním florbale nemůžete být dobrý jen v jedné věci, musíte být dobrý jak v ofenzivě, tak i v defenzivě,“ uvedl novopečený vítěz Gustafsson.

Fanoušky tuzemského florbalu pak může těšit hned dvojnásobné zastoupení českých hráčů v TOP 10. Lukáš Bauer skončil sedmý, Marek Beneš pak dokonce na čtvrté pozici, což je nejlepší umístění českého hráče v historii ankety. „Je to samozřejmě pocta být mezi takovými hráči. Nebyl to pro mě lehký rok vzhledem k mému zranění. O to víc jsem šťastný, že jsem vše dokázal načasovat na mistrovství světa a hlavně jsem tak pomohl konečně k medaili,“ okomentoval své umístění v prestižní anketě Beneš.

Oběma hráčům k fantastickému umístění jistě pomohly skvělé výkony právě na nedávném helsinském šampionátu, kde byli oba hlavními tahouny v české cestě za bronzem.

KOMPLETNÍ ŽEBŘÍČEK ZA ROK 2021:

1. Tobias Gustafsson (Švédsko & Storvreta)
2. Sami Johansson (Finsko & Classic)
3. Jonathan Edling (Švédsko & Helsingborg)
4. Marek Beneš (Česko & Tatran)
5. Ville Lastikka (Finsko & Classic)
6. Emil Johansson (Švédsko & Falun)
7. Lukáš Bauer (Česko & Mladá Boleslav)
8. Justus Kainulainen (Finsko & Esport Oilers)
9. Hampus Ahrén (Švédsko & Nykvarn)
10. Jan Zaugg (Švýcarsko & Köniz)

PŘEHLED VÍTĚZŮ ANKETY:

2020: Kim Nillson (Švédsko)
2019: Emil Johansson (Švédsko)
2018: Eero Kosonen (Finsko)
2017: Alexander Galante Carlström (Švédsko)
2016: Alexander Galante Carlström (Švédsko)
2015: Rasmus Enström (Švédsko)
2014: Kim Nilsson (Švédsko)
2013: Rasmus Enström (Švédsko)
2012: Mika Kohonen (Finsko)
2011: Mika Kohonen (Finsko)
2010: Mika Kohonen (Finsko)
2009: Mika Kohonen (Finsko)
2008: Magnus Svensson (Švédsko)
2007: Anders Hellgård (Švédsko)
2006: Anders Hellgård (Švédsko)
2005: Mika Kohonen (Finsko)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • flrbl napsal:

  Gratuluji. Ale tak ten Beneš trochu úlet… přijde mi to hodnocený jenom za MS. Je Beneš lepší než E. Johansson, Nilsson, Galante, Lastikka?! Za mě určitě ne a mnohem radši bych měl v týmu tyto borce a X dalších. Ale tisíc lidí tisíc názorů. Jsem rád že Češi mají ve světě zvuk, a doufám, že se bude počet jmen stále rozrůstat

  • Mazlik napsal:

   Celkem by mne zajímalo proč relativizuješ a vlastně snižuješ mimorepublikové a tedy nezávislé byť možná subjektivní super ocenění. Možná je dílem okamžiku. Viděl jsem je v akci na mistrovství a jsem rád a nadšený, že „svět“ ocenil super výkony, které Beneš a Bauer předvedli. Proč si musíme vždycky byť jen malilinko nakálet na vlastní úspěch. Jsou to borci. Díky za jejich práci, soustředění, úsilí, nadšení, výkony, inspiraci pro další florbalisty atd.. Velká gratulace oběma.

  • HonZa napsal:

   Tak zase pokud si dobře pamatuju, před zraněním ve Švédsku Marek Beneš vykazoval špičková čísla, takže zase na druhou stranu to srovnání založené na premise že ti hrající Švédskou ligu jsou automaticky lepší, tady lze celkem slušně zpochybnit, plus teda co jsem (nejen) letos viděl, MB funguje mnohem univerzálněj, než jenom „čekám až mi to hodíte, abych dělal kanadu“, takže i v tomhle ohledu bych mu přiřknul „benefit of the doubt“…

 • K.H. napsal:

  Wow, oběma moc gratuluju- zasloužili si to oba, a to nejen vykonem na MS, ale i v ramci nasi ligy. Konečně tedy prvni vlastovky, ktere se priblizuji urovni svedskeho/finskeho florbalu a my muzeme byt pysni, ze jsme češi a ze nas reprezentují hráči jako tito

  • Petr 2 napsal:

   Osobně pro oba hráče úspěch. Z obecného pohledu ale úspěch pro florbal v ČR, protože jde o hráče z naší ligy, nikoliv o Čechy hrající ve Skandinávii (u Beneše samozřejmě jen částečně). Totéž platí i v případě Jany Christianové. A to je posun ve vnímání českého florbalu odbornou veřejností ve Švédsku. Jistě k tomu přispěl i kontinuální úspěch juniorů a výkony juniorek, pod čímž je podepsána pouze naše liga.

 • Bootham napsal:

  Gratulace klukům! Poslední MS samozřejmě hlasování dosti ovlivnilo a kdyby MS vyhrálo Finsko, tak si myslím že bychom viděli na prvním místě Sami Johanssona a Vile Lastikka by byl také trošku výše. Nicméně kluci jsou borci, formu neskutečně načasovali a na MS jasně naši nejlepší hráči. Kvality Beneše bych rozhodně nesnižoval, když vlétl do SSL, tak po pár zápasech jasně vládl kanadě a pak přišlo smolné zranění které ho přibrzdilo. Jeho čísla byla velice kvalitní po celé působení v SSL. A jak sám říkal, jeho úkoly od trenérského štábu v Pixbu nebyly úplně takové, jaké by si přál a radši by dostával více prostoru při tvorbě hry, které se mu dostalo v Tatranu.

 • Jerec napsal:

  Tak je to spíš anketa o nejlepšího hráče MS, o tom žádná, nicméně, Beneš si zaslouží být v top 10. To mi připadají spíš vtipná jména jako Edling nebo dokonce Ahrén, který hraje druhou ligu…

Napsat komentář

*