Kvalifikace na šampionát mužů se v únoru neuskuteční. Foto: Český florbal Kvalifikace na šampionát mužů se v únoru neuskuteční. Foto: Český florbal
17. 1. 2022 Reprezentace - Muži (2) KOMENTÁŘŮ

Kvalifikace o šampionát mužů v únoru nebude, hrát by se mohlo na konci května anebo také vůbec

 Premiéra realizačního týmu nového českého trenéra Jaroslava Berky se v únoru neuskuteční. Kvalifikační turnaje o postup na světový šampionát do Švýcarska byly totiž odloženy. Náhradní termín ani případná změna lokality zatím není známa, Mezinárodní florbalová federace by preferovala termín na konci května.

Jako první se již v prosinci odložila skupina EUR 1, která se nově odehraje v lotyšské Valmeiře od 25. do 28. května 2022.

Nyní se odkládají také skupiny EUR 2 a EUR 3, které se měly odehrát v Itálii a Polsku. Ty ale byly rovněž odloženy. „Pro Výkonný výbor Mezinárodní florbalové federace to bylo nesmírně těžké rozhodnutí, především se znalostí toho, co vše takové rozhodnutí způsobí organizátorům a národním týmům, navíc nejsou garantovány žádné alternativy, přesto to nakonec bylo jednohlasné rozhodnutí s poukazem na to, že je to nejzodpovědnější,“ uvedl v tiskové zprávě prezident Mezinárodní florbalové federace Tomas Eriksson.

Některé národní asociace požadovaly, aby se hrálo ve stejném termínu, jako v Lotyšsku, tedy na konci května. „IFF nyní nemůže uvést, kdy, kde a jestli vůbec se skupiny EUR 2 a EUR 3 uskuteční. Ideálně by mohly uskutečnit ve stejném termínu jako skupina EUR 1, což také některé asociace preferovaly,“ uvedla Sarah Mitchell, manažerka akcí IFF.

Odložila se také americká kvalifikace, která na nové datum čeká, oceánská kvalifikace se zatím má uskutečnit v Singapuru od 30. května do 6. června.

Samotný světový šampionát, který má hostit Curych a Wintherthur, je naplánován od 5. do 13. listopadu 2022.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Luky napsal:

    Jenom pro upřesnění MS se bude konat v listopadu.

    • ??? napsal:

      To si fakt nemůže člověk, který tady píše tento článek ověřit fakta? MS2022 se bude konat, respektive mělo by se konat v termínu 5-13.listopadu. Důvod je jasný, v prosinci je MS ve fotbale.

Napsat komentář

*