Vítkovice a Spartu čeká finále pohárové soutěže. Foto: Flickr ACEMA Sparta Praha
18. 1. 2022 Český pohár (5) KOMENTÁŘŮ

Finálový den pohárové soutěže. Chomutov uvidí pokus o triumf Sparty, ale také bitvu dvou rivalů na 45 minut

 Chomutov v úterý uvidí finálové zápasy Poháru Českého florbalu. O svou první velkou trofej v novodobé historii si zahrají florbalisté Sparty Praha, kteří ve finále vyzvou Vítkovice. Ostravský celek má zastoupení také v ženském finále, ve kterém dojde ke střetu dvou dlouhodobě nejlepších českých ženských týmů: Vítkovice totiž vyzve Chodov. Navzdory přání obou týmů se pak ženské finále bude hrát na 3 x 15 minut.

V mužském finále se představí aktuálně třetí tým Livesport Superligy – Vítkovice a čtvrtá Sparta, která za 22 zápasů nasbírala o tři body méně. Ačkoliv kurzovým favoritem například dle Tipsportu jsou Vítkovice, oba vzájemné zápasy v rámci probíhajícího ročníku Livesport Superligy vyhrála Sparta: na domácí palubovce v říjnu poměrem 7:4, v Ostravě se pak oba týmy utkaly 2. ledna a Sparta zvítězila 4:3. Zajímavostí je, že duel v UNYP Aréně vidělo 417 diváků.

V play off fázi pohárové soutěže Vítkovice nejprve v osmifinále vyhrály derby nad FBC Ostrava, následně porazily Otrokovice a do finále postoupily po výhře 7:6 v prodloužení nad Tatranem.

Cesta Sparty do Chomutova vedla přes osmifinálovou porážku Kralup, následoval skalp Liberce a v semifinále si Sparta poradila s Black Angels.

Finále ženské části Poháru České pojišťovny obstarají dva dlouhodobě nejlepší české ženské týmy: Vítkovice a Chodov. Hrát se bude na 3 x 15 minut, tak jako v celém dosavadním průběhu pohárové soutěže, ačkoliv oba týmy žádaly o změnu hracího času na klasický florbalový formát, tedy 3 x 20 minut.

V ženském pohárovém finále se představí Vítkovice a Chodov Foto: Flickr Florbal Vítkovice

Jednoznačným kurzovým favoritem jsou i přes kratší herní čas Vítkovice, hned pět z posledních dvanácti vzájemných utkání skončilo po základní hrací době remízou, ta je k mání zhruba za šestinásobek vkladu.

V rámci probíhajícího ročníku Extraligy žen se oba celky utkaly rovněž dvakrát. Na domácí palubovce zvítězily Vítkovice jednoznačně 10:4, na Chodově pak ztratily jediný bod v této sezoně, když vyhrály 8:7 po prodloužení.

Ve vyřazovací části Poháru Českého florbalu si Vítkovice poradily se Znojmem, Olomoucí a FBC Ostrava, Chodov pak postupně vyřadil Liberec, Start98 a Tatran Střešovice.

Finále Poháru Českého florbalu žen:

Florbal Chodov – 1. SC Vítkovice
17.00 – ONLINETV PŘENOS

Finále Poháru Českého florbalu mužů:

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice
20.00 – ONLINETV PŘENOS


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Hans napsal:

  Těch 3×15 na vrcholné úrovni je degradací florbalu jako sportu. Doufám, že to do pravidel neprojde.

 • Tom napsal:

  Nechápu proč nepovolili normální čas, když to týmy chtěly. 3*15 je čas pro děti a veterány, né dospělý sport.

  • ??? napsal:

   Změna nebyla povolena z důvodu, že by došlo ke změně předpisu v rozehrané soutěži a jak přiznal i Tomáš Krásný, tak z tohohle pohledu je to správné. Otázkou je, jak se k tomu do budoucna postaví nejen soutěžní úsek, ale zejména jak se vyjádří nově vzniklá, samostatná komise ženského florbalu, která zejména by měla dbát na rozvoj ženského florbalového hnutí ve všech jeho aspektech.

 • Jindra napsal:

  To nepochopíš těch 3×15. Unii je herní kvalita ženského finále evidentně u zadele, anebo usiluje o titul Florbalová kokotina roku :(( Doufám, že pokud tenhle experiment bude na stole i v dalším ročníku, tak se jim na to extraligové týmy vybodnou. I když… možná je to způsob jak handicapovat fyzicky připravenější týmy, pak na to 8 z 12 kývne, a to by bylo ještě smutnější.

 • Unie - mafie napsal:

  Lidi, Unie je mafie, nic vic a nic min. Proste pracka na dotace. Dotacni sport a o sportovce a florbal uz vubec nejde! Zoufalci, proc nenechaji holky zahrat normalni zapas. Tohle je jako turnaj na vesnici….

Napsat komentář

*