18. 1. 2022 Český pohár (11) KOMENTÁŘŮ

Čtvrtý pohárový triumf pro Vítkovice! Jejich výhru řídili Matejčík s Bestou

Dlouho to vypadalo na gólově dietní menu. Až ve třetí třetině se s brankami ve finále Poháru Českého florbalu roztrhl pytel. Vítkovice si v poslední části šly za triumfem o něco víc a nakonec i díky skvělému výkonu Marka Matejčíka vyhrály 6:4.

Jeden z klíčových momentů v utkání přišel ve 37. minutě za stavu 1:1. To dostal Martin Gattnar v brankovišti po nahození Jiřího Besty obrovskou porci prostoru a času a na třetí pokus dorazil míček za záda brankáře Martina Beneše. Ten si pak ve třetím dějství vybral dva slabší momenty.

Nejprve po další Bestově dlouhé přihrávce vyběhl z branky a chtěl odpálit míček do bezpečí. Jenže se netrefil a místo toho připravil jednoduchou pozici pro vítkovického mladíka Adama Zubka. Na tento gól zareagoval v přesilovce skvělou ránou pod horní tyčku Lukáš Ujhelyi. Pak Vítkovice opět odskočily. Matejčík zaznamenal před brankou úplně volného Bestu a Vítkovice vedly 4:2.

Sparta těžila z dobře sehraných přesilovek. Když se potřetí během úvodní desetiminutovky třetí části objevil na trestné vítkovický bek Šimon Hatala (tentokrát byl vybrán jako ten, co odsedí trest za špatné střídání), opět se v početní výhodě prosadil po rychlé kombinaci a další skvělé střele Slovák Ujhelyi.

Pražané nehráli špatně a cítili proti favoritovi šanci. Jenže pak přišla další chyba gólmana Beneše. Tentokráte svým výhozem trefil dobře postaveného Matejčíka, který neměl problém skórovat. Nutno ovšem podotknout, že se jednalo o zásah vysokou florbalkou. S Vítkovickými to už vypadalo dobře, navíc se pět minut před koncem nechal vyloučit sparťan Kolstrunk.

Ostravané však přesilovku nevyužili, Matejčík vzápětí při hře Sparty bez brankáře netrefil prázdnou branku a toho soupeři využili k zadělání na drama. Při hře v šesti se necelé dvě minuty před koncem prosadil od mantinelu Mikuláš Krbec a dal sobě i svým spoluhráčům naději. Tu definitivně utnul zásahem do prázdné branky Matyáš Šindler. Vítkovice ovládly pohár po čtyřech letech.

Vítkovice - vítěz Poháru Českého florbalu v sezoně 2021/22. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Vítkovice – vítěz Poháru Českého florbalu v sezoně 2021/22. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Finále Poháru Českého florbalu:

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice 4:6 (0:1, 1:1, 3:4)
Branky: 23. Košir (Kolstrunk), 43. Ujhelyi (M. Krbec), 51. Ujhelyi (M. Krbec), 59. M. Krbec (Křenek) – 20. Delong (Matejčík), 37. M. Gattnar (Besta), 42. Zubek, 46. Besta (Matejčík), 52. Matejčík, 60. Šindler (Sidunov).