Matěj Klucho se stal novým trenérem juniorské reprezentace. Foto: FBC Liberec Matěj Klucho se stal novým trenérem juniorské reprezentace. Foto: FBC Liberec
25. 1. 2022 Reprezentace (6) KOMENTÁŘŮ

Realizační týmy potvrzeny výkonným výborem! Juniory povede Matěj Klucho

 Už to má oficiální štempl. Jaroslav Berka povede reprezentaci mužů jako hlavní kouč a k ruce bude mít tři asistenty. Došlo také k doplnění dalších pozic jeho realizačního týmu. Do role trenéra juniorského národního výběru byl potvrzen liberecký obránce a trenér mládeže Matěj Klucho, který se tak bude snažit navázat na úspěchy svých předchůdců.

„Je to ohromná čest a velká výzva. Svým způsobem také trochu zadostiučinění za mou dosavadní práci a trénování na nejvyšší úrovni, hlavně na kempech talentované mládeže. I proto si myslím, že to byl logický krok a i mně to dávalo smysl. Není úplně jednoduché převzít tým po dvou zlatých medailích, ale těším se na to,“ uvedl pro Český florbal Klucho po svém jmenování do funkce hlavního trenéra juniorů.

U seniorského výběru došlo k doplnění realizačního týmu. Mentální kouč Martin Daněk a kondiční trenér Jan Hejný byli členy zlaté party z posledního šampionátu juniorů. Fyzioterapeutka Martina Vargová a vedoucí týmu Petr Hlavička zase s Berkou spolupracovali na rovněž zlatém MS v Halifaxu 2019.

Kdo povede v nadcházejícím reprezentačním cyklu ženský výběr, je právě v jednání. „Aktuálně si vyhodnocujeme způsob práce s týmem v uplynulém cyklu a jeho fungování během mistrovství světa z pohledu týmové dynamiky, převedené hry a výsledků. Čtvrté místo je z našeho pohledu za očekáváním, ambice jsou rozhodně vyšší,“

SLOŽENÍ REALIZAČNÍHO TÝMU MUŽŮ

Hlavní trenér: Jaroslav Berka
Asistenti trenéra: Joonas Naava, Marek Vojta, Pavel Brus
Mentální kouč: Martin Daněk
Kondiční trenér: Jan Hejný
Fyzioterapeutka: Martina Vargová
Vedoucí týmu: Petr Hlavička

SLOŽENÍ REALIZAČNÍHO TÝMU JUNIORŮ:

Hlavní trenér: Matěj Klucho
Asistenti trenéra: Tomi Rastas, Ladislav Štancl
Trenér brankařů: Tomáš Fibiger
Mentální kouč: Otmar Litera
Kondiční trenér: Simon Šiška
Fyzioterapeut: Vojtěch Typl
Vedoucí týmu: Tomáš Faksa


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Hehe napsal:

  Proč juniori potřebuji trenéra gólmanů a muži ne? 🤔

 • Petr napsal:

  Nic proti Matějovi, ale za mě příliš brzy. Viděl bych na jeho místě někoho zkušenějšího.

 • Radek T napsal:

  Čím si vysloužil p. Klucho pozici hlavního trenéra.

  2018 Jakoubek, Berka, Vojta
  2020 Berka, Vojta, Pazdera, Naava

  Co jméno to zkušenost s dospělým florbalem.

  • Dejv napsal:

   Na mezinárodní úroveň je to hodně velký risk. Přitom tým je velmi talentovaný. Nepamatuji si, kdy naposled jsme měli takhle vyrovnané výsledky s Finskem a Švédskem již na začátku cyklu.

   Půl roku před Halifaxem prohra snad 2:9 se Švédskem
   Rok před Brnem prohra 1:18 s Finskem

   Škoda, že nepokračuje někdo, kdo by mohl navázat na předešlou práci a už tu mezinárodní úroveň zažil – Pazdera nebo i Jakoubek. Je to repre, budou tam mladí hráči z TOP klubů na světě… to je přeci jiný fičák než výběry dorostenců.

   • Petr 2 napsal:

    Asi v tuto chvíli jde o nastavený systém, rozdělení kompetencí a systémovou práci s hráči v průběhu repre cyklu. Pokračování v systému, který se dvakrát ukázal jako efektivní a úspěšný.

    Druhá věc je pak samotné trénování a taktika v průběhu konkrétních zápasů. Ale pokud bude první fáze v týmu fungovat, tak pak to samo trénování bude jednodušší. To se dá poznat hned v prvních ostrých zápasech.

    Tolik alespoň teorie. Uvidíme.

    Osobně mi chybí u repre Jakoubek, s Pazderou bych počítal maximálně na pozici jednoho z asistentů, ale nechat ho jako hlavního trenéra by nebyl dobrý tah. Je potřeba využít pozitiva.

 • Pavel napsal:

  Přijde mě to jako experiment, ale u repre už musí jít o výsledky. Snad to nebude krok vedle a Klucho naváže na dobrou práci svých předchůdců. Bude to mít zatraceně těžké, nastavená laťka je hodně vysoko.

Napsat komentář

*