V utkání mezi Boleslaví a Libercem nechyběly emoce. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav V utkání mezi Boleslaví a Libercem nechyběly emoce. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
28. 2. 2022 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov veze ze hřiště Vítkovic jednu výhru, Liberec potrápil Boleslav

Chodov opět potvrdil, že ho není radno podceňovat. V úvodním utkání čtvrtfinále zvítězil na půdě Vítkovic 7:3 a i ve druhém utkání Ostravany notně zaměstnal. V nedělním střetnutí se nakonec radovali z výhry po samostatných nájezdech domácí, a srovnali tak stav série na 1:1. Mladá Boleslav se na úvodní dvě čtvrtfinálové triumfy nadřela trochu víc, než se očekávalo.

Celek z Jižního Města se v základní části prezentoval nevyrovnanými výsledky. Nakonec z toho bylo šesté místo. Do play off ale svěřenci Davida Podhráského vstoupili odhodlaní a v první zápase zaskočili favorizované Vítkovice. Čistým hattrickem se na výhře 7:3 podílel střelec Petr Majer, tři body zapsal Mikuláš Komárek.

Pražané sahali po překvapení i v nadcházejícím zápase. V průběhu utkání sice dvakrát prohrávali o dvě branky, ale pak během tří minut duel zcela otočili. Ve 37. minutě se trefil Daniel Eremiáš a poslal Chodov do vedení. Vítkovičtí srovnali a následně rozhodly až nájezdy. Domácí tým zachránili Marek Bräuer a Jiří Besta, kteří proměnili své nájezdy a odvrátili průšvih. Stav série je proto 1:1.

Až do 48. minuty prvního utkání mezi Boleslaví a Libercem platil vyrovnaný stav. Pak se v přesilovce prosadil Jiří Curney a Boleslavští nakonec utkání zvládli 8:3. Liberec ale více než dvě třetiny kladl tuhý odpor. Lehkou práci neměli Středočeši ani v neděli. FBC opět vedlo jako první a ve třetí třetině se dlouho drželo na dostřel.

I druhé utkání nakonec vítěz základní části zvládl a po úvodním víkendu vede 2:0 na zápasy. Stejně na tom je střešovický Tatran, který vyhrál nejprve s přehledem 9:1 a ve druhém duelu po přestřelce 7:5. Dva triumfy zapsala na Podvinném mlýně Sparta. Dařilo se především Martinu Čermákovi, jenž ve dvou zápasech zapsal čtyři body.

Výsledky 1. zápasů čtvrtfinále:

1. SC Vítkovice – Florbal Chodov 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)
Branky: 19. Hubálek (Šindler), 26. Zubek (M. Gattnar), 28. R. Gattnar (Hubálek) – 1. Vošta (Ondrušek), 13. Komárek (Ondrušek), 26. M. Vávra (Komárek), 31. Ondrušek (Komárek), 34. Majer (J. Bauer), 46. Majer (J. Bauer), 50. Majer (Slunečko).

Tatran Střešovice – Black Angels 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)
Branky: 5. Šimek (Martin Čermák), 11. Němeček (Marek Beneš), 18. Šindelář (Meliš), 35. Marek Beneš (TS), 36. Kreysa (Tlapák), 37. Marek Beneš (Němeček), 38. Martin Čermák (Šindelář), 51. Šimek, 55. Šimek – 10. J. Boček (M. Boček).

Sparta Praha – FbŠ Bohemians 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 14. Ujhelyi (M. Krbec), 24. Košir (Bartoš), 32. Pruner (Kareš), 35. Matěj Čermák (M. Krbec) – 24. F. Forman, 34. Šebek (Buršík), 57. Petrák (Malič).

Florbal Mladá Boleslav – FBC Liberec 8:3 (2:2, 1:0, 5:1)
Branky: 13. Tokoš (Tomašík), 16. Koláčný (Fořt), 39. Tomašík, 48. Curney (Šebek), 55. Koláčný, 55. Suchánek (Do. Beneš), 57. Do. Beneš, 59. Koláčný (Zoufalý) – 8. Světlík (Jakub Kopecký), 14. Klucho (Pařízek), 45. Ferdan.

Výsledky 2. zápasů čtvrtfinále:

1. SC Vítkovice – Florbal Chodov 5:4 (1:0, 2:4, 1:0 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 8. Matejčík (Jan Šebesta), 25. Matejčík (Šindler), 32. Hubálek (Jan Šebesta), 49. Matejčík (Hubálek), rozh. náj. Besta – 31. M. Vávra (Majer), 34. Vošta, 35. M. Vávra (Majer), 37. Eremiáš (J. Bauer).

Tatran Střešovice – Black Angels 7:5 (3:0, 1:3, 3:2)
Branky: 2. Marek Beneš, 13. Šindelář (Meliš), 15. Martin Čermák (Meliš), 35. Martin Čermák (Meliš), 47. Němeček (Marek Beneš), 55. Kreysa (Marek Beneš), 60. Havlas (Tlapák) – 27. T. Hanák (Hromada), 33. T. Hanák (Hromada), 37. Hromada (J. Boček), 59. M. Burian (T. Hanák), 59. J. Boček (T. Hanák)

Florbal Mladá Boleslav – FBC Liberec 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
Branky: 10. Fořt (Zoufalý), 13. Do. Beneš (J. Bína), 42. Šebek (Zakonov), 59. Suchánek – 9. Pařízek (Ferdan), 43. Smutný (V. Janeček), 59. Smutný (Wiener).

Sparta Praha – FbŠ Bohemians 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
Branky: 14. Juha (Zouzal), 31. Garčar (Fišer), 43. Ujhelyi (Matěj Čermák), 48. Košir, 49. Matěj Čermák (Juha), 59. Juha (Matěj Čermák) – 19. Šebek (F. Forman), 34. F. Forman (TS), 43. Šebek (F. Forman).