Florbalisté Bohemians odvrátili druhý mečbol Sparty. Foto: Flickr FbŠ Bohemians
10. 3. 2022 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Bohemians snižují na 2:3, druhou výhru vystřelil v prodloužení Šebek

Série Sparty a Bohemians v Livesport Superlize pokračuje. Rozhodl o tom Patrik Šebek, který v čase 68:17 vstřelil vítěznou branku Bohemians, kteří tak zvítězili v UNYP Aréně 6:5, po vzoru žen Bohemians.

Už ve třetí minutě poslal Bohemians do vedení Buršík, v průběhu desáté minuty ovšem Bohemians o výhodu přišli: během sedmnácti sekund se prosadili Pruner s Kolstrunkem. Ve 14. minutě ale srovnal Malič a o minutu později vrátil Bohemians do čela Růžek.

Po divoké první části ale přišlo brankové vystřízlivění a zápasu vládli brankáři Beneš se Zavřelem, na hřišti se rovněž poměrně přitvrdilo.

Branky začaly padat znovu až ve třetí třetině: v čase 44:44 vyrovnal Čermák, během minuty ale vrátil Bohemians vedení Buršík, aby znovu vyrovnal Křenek. Uplynulo dalších 78 sekund a hattrick dokončil Buršík.

V poslední desetiminutovce nebyla uznána branka Kareše pro faul, oba týmy pak nevyužily možnost přesilové hry. 16 sekund před koncem základní hrací doby následně vyrovnal Garčar a zápas musel do prodloužení.

To rozhodl v čase 68:17 Patrik Šebek, který umístil svou gólovou střelu nad nohu gólmana Beneše. Florbalisté Bohemians tak napodobily své ženské kolegyně a po výhře 6:5 odvrátili také druhý mečbol Sparty.

Výsledek 6. zápasů čtvrtfinále Livesport Superligy:

Sparta Praha – FbŠ Bohemians 5:6 (2:3, 0:0, 3:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 10. Pruner, 10. Kolstrunk (Juha), 45. Matěj Čermák (Pažák), 46. Křenek (Zouzal), 60. Garčar (Zouzal) – 3. Buršík (Šebek), 14. Malič (F. Forman), 15. Růžek (Cabejšek), 46. Buršík (Malič), 47. Buršík (Ďopan), 69. Šebek (F. Forman).