Veronika Tomšová a Kristína Hudáková. Dvě klíčové hráčky FBC Ostrava v šestém zápase. Foto: Josef Mikula, FBC Ostrava Veronika Tomšová a Kristína Hudáková. Dvě klíčové hráčky FBC Ostrava v šestém zápase. Foto: Josef Mikula, FBC Ostrava
11. 3. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Ostravské FBC porazilo Bohemians 6:1 a je v semifinále, sedmý zápas vybojovaly hráčky Bulldogs

Ostravské FBC dokázalo v šestém zápase semifinálové série s FbŠ Bohemians zvítězit 6:1 a doplnit tak v semifinále ženské Extraligy Vítkovice, Chodov a Tatran Střešovice. Svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka v zápase ani jednou neprohrávaly. Jasno naopak není v sérii 1. kola play down mezi Jičínem a Bulldogs Brno, protože brněnský tým si famózním obratem ve třetí třetině vynutil sedmý zápas.

Ostrava šla do zápasu v Dolních Břežanech po dvou prohrách, také v pátek bylo očividné, že ani jeden tým nechce inkasovat jako první a hrálo se poměrně opatrné utkání: skóre otevřela ranou z větší vzdálenosti Rybičková, dvě minuty před koncem první třetiny se pak prosadila Mlejnková.

Bohemians se ale nevzdaly, a poté, co přežily oslabení, tak snížila ve 25. minutě Mezerová. Jenže střelecky to bylo ze strany pražského týmu vše. Za FBC se naopak po dalších dvou minutách hry prosadila Kristína Hudáková a když se šestnáct sekund před druhou sirénou radovala také Hurníková, začínalo být zřejmé, že FBC si napodruhé semifinálovou místenku z městysu u Prahy odveze.

Tím spíše, když třetí třetinu otevřela další branka Rybičkové. Bohemians zareagovaly, jak se čekalo, již jedenáct minut před koncem poprvé využily možnost hrát v šesti hráčkách v poli. Vynutily si ale pouze vyloučení Kristíny Hudákové, které nepotrestaly, slovenská útočnice naopak 9 sekund po svém návratu na hřiště vstřelila poslední ostravský gól a FBC tak po výhře 6:1 může slavit postup.

Sedmý duel si naopak vynutily hráčky Bulldogs Brno, ačkoliv se pro ně šesté měření sil s Jičínem nevyvíjelo vůbec dobře. V utkání vlastně nikdy nevedly, po dvou třetinách prohrávaly už 3:6, jenže ve třetí třetině dokázaly vytvořit velký obrat, který v 56. minutě ukončila Žáková. Bulldogs se tak poprvé a naposledy dostaly do vedení, které již udržely a vynutily si rozhodující zápas na půdě Jičína.

Přehled pátečních výsledků Extraligy žen:

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:6
branky: 26. Karolína Mezerová – 15. Veronika Rybičková, 18. Michaela Mlejnková, 28. Kristina Hudáková, 40. Natálie Hurníková, 45. Veronika Rybičková, 55. Kristina Hudáková; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 143; zásahy brankářů: Martina Franková 19 – Veronika Tomšová 21; po třetinách: 0:2, 1:2, 0:2;
Konečný stav série: 2:4

Bulldogs Brno – KM automatik FBK Jičín 7:6
branky: 23. Tereza Pešková, 28. Ema Brucháčková, 36. Michaela Žáková, 41. Michaela Žáková, 42. Petra Hložanková, 52. Liliana Bolfová, 56. Michaela Žáková – 18. Nikola Kuchařová, 19. Michaela Kacelová, 27. Nikola Kuchařová, 33. Gabriela Žůrková, 36. Eva Preisslerová, 38. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 4:5; využití: 2:1; diváků: 143; zásahy brankářů: Jana Prátová 16 – Alena Vokatá 17; po třetinách: 0:2, 3:4, 4:0;
Průběžný stav série: 3:3