Gabriela Žůrková má naději, že si v sezoně ještě zahraje. Foto: Otakar Prášek - Florbal Chdoov
15. 3. 2022 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Jičín se po výhře v sedmém zápase zachránil, Brno přijde minimálně o jeden ženský extraligový tým

Florbalistky Jičína se po obratu v rozhodujícím sedmém utkání zachránily v Extralize žen. Klíčovou roli sehrála domácí hrající trenérka Gabriela Žůrková, která konto Bulldogs zatížila čtyřmi zásahy. Brno tak přijde minimálně o jeden extraligový tým: soupeřem Bulldogs ve 2. kole play down budou totiž Židenice.

Sedmý duel byl, tak jako celá série, velmi divoký. Jičín ve 27. minutě prohrával 1:4, přesto dokázal vyrovnat a v čase 55:14 šel dokonce do vedení. 29 sekund před koncem třetí třetiny ale srovnala Žáková a zápas musel do prodloužení, které opět rozhodla Žůrková, a to v 66. minutě.

Ve druhém kole play down se tak mezi sebou utkají brněnské týmy Bulldogs a Židenic. Poražený tým sestoupí přímo do 1. ligy žen, vítěze čeká baráž s poraženým finalistou druhé nejvyšší soutěže.