Lukáš Procházka se stal novým koučem ženské reprezentace. Foto: Český florbal Lukáš Procházka se stal novým koučem ženské reprezentace. Foto: Český florbal
15. 3. 2022 Reprezentace žen (4) KOMENTÁŘŮ

Lukáš Procházka je novým trenérem reprezentace žen. Potenciál na finále tady je, říká

 Lukáš Procházka se stal novým hlavním trenérem české reprezentace žen. Čerstvě 44letý kouč tak střídá u kormidla reprezentace švýcarského kouče Saschu Rhynera. Současně s pozicí hlavního trenéra reprezentace žen bude také nadále působit u žen Chodova, se kterými se chystá na start semifinálových bojů v Extralize žen. Další členové jeho realizačního týmu budou teprve potvrzeni, stejně tak, jako forma jeho dalšího působení na Chodově. 

Skončila éra švýcarského hlavního trenéra Saschi Rhynera u české reprezentace žen. Rhyner byl součástí realizačního týmu na třech ženských světových šampionátech, v roce 2017 ještě jako asistent hlavního trenéra Miroslava Janovského, v roce 2019 a loni již na světových šampionátech vedl tým jako hlavní trenér, jeho asistenty byli Jakub Robenek s Brigittou Wegmann.

Všechny tři šampionáty skončily pro Češky čtvrtým místem, v roce 2017 a loni podlehly v souboji o bronz Švýcarsku, před dvěma lety pak Finsku.

V roce 2023 se reprezentace žen pokusí v Singrapuru uspět pod vedením nového trenéra Lukáše Procházky. „Jednali jsme s několika kandidáty a nakonec jsme – na základě vyhodnocení představeného záměru hry a schopností jej realizovat – vybrali Lukáše Procházku. Věříme, že dokáže do reprezentace přenést své poznatky, jež nasbíral nejen jako elitní hráč, ale především jako kouč. Několik let působil v superlize a může uplatnit své zkušenosti z pozice dlouholetého trenéra v nejvyšší ženské lize, díky čemuž má o hráčkách dokonalý přehled,“ vysvětlil v tiskové zprávě Václav Culka.

Jeho pokračování na Chodově bude otázkou jednání, sám Procházka pražský tým úplně opustit nechce. Na Chodově bych rád pokračoval, protože si myslím, že i vzhledem k reprezentaci potřebuji nějaké další florbalové vytížení a vím, že by mi chyběl denní kontakt s tréninkovým procesem a sportovní přípravou. Priorita jde teď ale směrem k národnímu týmu, takže přesná podoba mé role v klubu se bude řešit,” uvedl nový trenér reprezentace.

Procházka v tiskové zprávě přiznal, že o reprezentaci několikrát uvažoval, chtěl by hrát finále světového šampionátu. „Jedním z důležitých kroků je se ještě víc přiblížit absolutní světové špičce. Mým cílem je samozřejmě medaile, osobně bych chtěl hrát finále mistrovství světa. Potenciál na to tady je. Velmi důležitým parametrem je ale fyzická připravenost. Běžecky a kondičně náročnou hru hrát musíme. Pro mezinárodní florbal je to nutné. I to bude jedno z hledisek, podle nějž budu skládat nominace,” prozradil.

Další členové realizačního týmu budou teprve oznámeni. „Aktuálně řešíme pozici asistentů. Rádi bychom měli v realizačním týmu zahraniční prvek. Intenzivně jednáme a věřím, že brzy budeme moci prezentovat jeho finální podobu,” uvedl Lukáš Procházka.

Lukáš Procházka je neodmyslitelně spjat s Chodovem, kde patří také do Klubu legend. Ještě v minulém tisíciletí byl spojen také se Spartou, avšak jinak působí právě na Chodově. Bývalý vynikající hráč se etabloval také jako trenér, má za sebou dlouhá působení v roli trenéra obou chodovských elitních mužstev.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jirka napsal:

  Takže už podle ČF nevadí, aby byl hlavní trenér repre i hlavním trenérem v lize? Jinak dobrá volba bych řekl.

  • Jen jdu kolem napsal:

   Na rozdíl od mužské sekce, tak ta ženská zatím nedisponuje takovými možnostmi, aby mohl hlavní trenér zvýšit úvazek, tzn. ukončit své působení v klubu a soustředit se pouze na repre. Bylo to zmíněno i na webu ČF.

 • Já dokola napsal:

  Mě se to taky nelíbí, moc bych to přál ženské reprezentaci, ale s Procházkou to nebude repre, ale Chodov, moc tíhne na své oblíbenkyně.

 • Sofie napsal:

  Vždyť je zde jasně napsáno, že forma jeho působení na Chodově není jasná. Tak nevím, proč ty narážky na oblíbenkyně a na působení na obou střídačkách. Je jasné, že neodejde v polovině play off

Napsat komentář

*