Florbalistky Tatranu slaví druhou výhru nad Chodovem. Foto: Florbal Chodov Florbalistky Tatranu slaví druhou výhru nad Chodovem. Foto: Florbal Chodov
20. 3. 2022 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Můj dům není v Extralize žen mým hradem. Favorité padli i podruhé, FBC nedostalo gól

Semifinálové série nabírají v Extralize žen nečekaný směr. Jak Tatran Střešovice, tak FBC Ostrava totiž po sobotních vítězstvím vyhrály také v neděli, což je před zápasy na vlastní palubovce posílá do vedení 2:0. FBC Ostrava navíc ve druhém zápase ani neinkasovalo a vyhrálo fotbalovým skóre 1:0 po brance Malwiny Zagórske.

Vody Extraligy žen jsou každopádně po prvním semifinálovém víkendu velmi rozvířené. FBC Ostrava totiž jediná branka Malwiny Zagórske stačila k tomu, aby ve druhém utkání na Dubině zvítězilo 1:0 a ujalo se tak v ostravské sérii vedení 2:0 na zápasy.

Jinak se na Dubině hrálo podobné utkání tomu sobotnímu, brankářka hostí Veronika Tomšová potřebovala na čisté konto 25 zákroků, také v neděli se mohla spolehnout na masivní podporu spoluhráček, které položily základ druhého vítězství díky poctivé defenzivní činnosti.

2:0 na zápasy vede také Tatran. Pokud u FBC vyzdvihujeme fakt, že neinkasovalo, u Tatranu je třeba zmínit, že ve druhém utkání ani jednou neprohrával, ve 4. minutě totiž otevřela skóre Seemannová, a byť rychle odpověděla Emilie Skalíková, tak Tatran v polovině zápasu jeho průběh zlomil na svou stranu díky trefám Vachudové s Beránkovou, Chodov již pouze korigoval díky Pláškové.

Přehled výsledků 2. semifinále v Extralize žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 2:3
branky: 5. Emilie Skalíková, 57. Magdaléna Plášková – 4. Kateřina Seemannová, 31. Kateřina Vachudová, 34. Vendula Beránková; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 1:3; využití: 0:1; diváků: 1/15; zásahy brankářů: Jana Christianová 18 – Eliška Drbalová 24; po třetinách: 1:1, 0:2, 1:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 0:1
branky: 37. Malwina Zagórska; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 179; zásahy brankářů: Nikola Příleská 10 – Veronika Tomšová 25; po třetinách: 0:0, 0:1, 0:0;