Florbalistky FBC Ostrava slaví postup do Superfinále. Foto: Flickr FBC Ostrava
27. 3. 2022 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

FBC Ostrava je premiérově v Superfinále, Chodov srovnal s Tatranem

9. dubna v O2 Aréně skončí éra florbalistek Vítkovic. Ty se totiž Superfinále florbalu nezúčastní, rozhodla o tom nedělní prohra 3:4 po osmi sériích nájezdů proti FBC Ostrava. Druhý ostravský tým se tak po výhře 4:0 v sérii dočkal svého premiérového Superfinále. Druhá série mezi Chodovem a Tatranem Střešovice je po nedělní výhře Chodova 3:1 vyrovnaná na 2:2.

V ČPP Aréně šlo v neděli opravdu o hodně, což se podepsalo na velmi opatrném obrazu hry. První třetina tak skončila bez branek. Skóre nakonec ve 23. minutě otevřela specialistka FBC na Vítkovice Zagórska, za necelé dvě minuty srovnala Seevaldová. V polovině zápasu ale využila přesilovou hru Paulína Hudáková.

Situace Vítkovic se ještě zhoršila v 54. minutě, kdy Kristína Hudáková proměnila nařízené trestné střílení ve vlastním oslabení. Vítkovice ale dokázaly srovnat díky Ferenčíkové se Seevaldovou.

Utkání tak šlo do prodloužení, ve kterém branka nepadla. Vítkovice na následná trestná střílení nasadily také žolíka v podobě Kubečkové, ta dvakrát skórovala, Vítkovice se dostaly do vedení 3:1, ovšem nakonec v osmé sérii rozhodla o osudu celé série Paulína Hudáková, možná také proto, že brankářku Vítkovic Příleskou od druhého nájezdu očividně limitovalo zranění, stabilní druhá brankářka Vítkovic Viktorie Karasová pak utkání sledovala pauze z tribuny s rukou v sádře.

Ve druhé sérii stále platí heslo, že domácí hřiště není výhoda. Po dvou výhrách Tatranu na Jižním Městě totiž Chodov dnes vyhrál podruhé ve střešovické Stodole 3:1. Ve čtvrtém utkání série ani jednou neprohrával a po dvou brankách Magdalény Pláškové zvítězil 3:1. Série bude pokračovat ve středu opět na Jižním Městě.

Výsledek 4. zápasů semifinále Extraligy žen:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3pn
branky: 23. Malwina Zagórska, 30. Paulína Hudáková, 54. Kristina Hudáková, N Paulína Hudáková – 24. Sára Seevaldová, 55. Denisa Ferenčíková, 59. Sára Seevaldová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 320; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 20 – Nikola Příleská 15; po třetinách: 0:0, 2:1, 1:2, 0:0;

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:3
branky: 24. Lucie Želízková – 13. Magdaléna Plášková, 40. Eliška Trojánková, 52. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:4; využití: 0:1; diváků: 172; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Jana Christianová 21; po třetinách: 0:1, 1:1, 0:1;