Hattrick Brno opouští Livesport Superligu Foto: Flickr Hattrick Brno
30. 3. 2022 Superliga (18) KOMENTÁŘŮ

Černý den pro Brno. Hattrick opouští Livesport Superligu, Pardubicím podlehl 1:4 na zápasy

 29. březen 2022 byl černým dnem brněnského florbalu. Sestup totiž nepotkal jen florbalistky Židenic, ale zpečetil se také osud Hattricku Brno, který po prohře v sérii 2. kola play down sestupuje z Livesport Superligy.

Je až k nevíře, jak moc se osudy obou brněnských týmů ve druhém kole play down prolínají. Také Hattrick zahájil sérii s Pardubicemi výhrou, v jeho případě 7:4, signifikantní se pak pro sérii staly výhry Pardubic 6:5. První přišla ve druhém zápase po nájezdech, druhá ve třetím utkání.

Čtvrtý zápas se Hattricku vůbec nepovedl a odešel poražen 0:6, o jeho osudu pak rozhodla úterní porážka opět 5:6. Utkání se pro brněnský tým vyvíjelo špatně, Pardubice vedly od 7. minuty zásluhou Kučery a již nikdy neumožnly Hattricku vyrovnat.

Klíčovou roli sehrál Adam Šmíd, který zapsal čtyři kanadské body. „Pátý zápas rozhodly nevynucené chyby, ke konci jsme zápas urvali a zaslouženě vyhráli,“ řekl.

Je jasné, že Hattrick Brno byl zklamaný. „Série se zlomila u nás doma, kde jsme dvakrát prohráli. Musíme být negativní, to se jinak zhodnotit nedá,“ uvedl Šimon Hronek. Hattrick tak má jistotu 1. ligy, Pardubice čeká baráž proti poraženému finalistovi první ligy.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ooo napsal:

  Já sice neznám poměry v brněnském florbalu, ale přijde mi smutný že Praha má 6 superligových týmů a Brno jakožto druhé největší město v republice maximálně jeden (pokud Bulldogs postoupí) a nebo třeba žádný. Asi se prostě dělá něco špatně, mi neříkejte, že by se v Brně nedal postavit tým který by hrál o víc než o záchranu. Si vemte Hattrick postoupil ve stejný rok jako Black Angels, Blaci od té doby byli dvakrát v play off a Hattrick nic a letos se pakuje

  • hudino napsal:

   A to se Bulldoci chěli okolo 2015 (a celkem realisticky) dostat TOP4, i finančně to tehdy vypadalo velmi zajímavě.. A pak se „něco“ stalo 🙂
   Je to ostuda i vzhledem k množství VŠ a možností TOP zaměstnání nemít žádný v SL.

  • Tomaso napsal:

   Dokud budou ty „dva velké“ kluby vyhlašovat, jak ostatní zničí a krást zbytku děcka (a i přes to neustálé vykrádání jsou tam kde jsou), tak se to v Brně nezlepší.

  • :( napsal:

   Jak píšete v první větě, lze vidět, že neznáte poměry brněnského florbalu.
   Ono je něco špatně, ale ne úplně tak ze strany brněnských týmů. Kdyby těch, jak píšete, 6 superligových pražských klubů začalo trošku přemýšlet a cílilo na vytvoření si sobě rovných soupěrů i odjinud, nekradlo talentované hráče z těch “slabých” klubů na dně tabulky, ale naopak občas poslalo pár hráčů právě do těch klubů, co na tom nejsou tak dobře, superliga by byla daleko vyrovnanější a divácky zajímavější soutěži, než je doposud. Stačí se podívat na švédskou SSL, kde tohle krásně funguje. 9 týmů ze 14 zde po ZČ skončilo na rozmezí 11 bodů. Oproti tomu u nás najdete na stejném rozmezí max 4 týmy. Zbytek má mezi sebou velké bodové propasti, ač je dělí byť jen jediné místo…
   A to ani nehodlám komentovat ženskou extraligu, tam vše mnou zmíněné platí ne 2x, ale pomalu 10x tolik…

   • karel voda napsal:

    Co je to za brek?! Je to sport, kde se každý snaží uspět v rámci legálních možností (a k nim lanaření talentů jaksi patří) a ne přebor Rychlejch šípů… BTW: ve fotbale dost podobná situace, ještě tristnější, chtělo by se říci…

   • Petr 2 napsal:

    Švédsko a nás nelze srovnávat. Mají víc registrovaných hráčů, kraje hrají svá mistrovství a když už se někdo dostane do ligy, tak má svou jasnou kvalitu, projde sítem velké konkurence.

    Pražských týmů se musím zastat. Některé kluby udržují partnerství a gentleman dohody s týmy v regionech. Sparta posílala mladé hráče na střídavý start do Karlových Varů, Bohemka před lety v mládeži vytáhla několik hráčů z Plzně, kde už pár let hrají za dospělé bývalí bohemáci, kteří se nevešli do A týmu. Před lety Kladno fungovalo jako B tým Tatranu. Tatran a Sparta zásobují TBC Králův Dvůr. Bohemka a Black Angels vyměňovali hráče s Ústím a Black Angels posílali hráče myslím do Litvínova. Vinohrady nedávno pomáhaly Slávii. Chodov si jede své v rámci skupiny, kterou tvoří ještě Start a Traverza Mukařov.

    Pokud jde o přetahování kvalitních hráčů ze slabších klubů, tomu zabránit nejde. Často je to ale zájem samotných hráčů, jít za lepším, a to jak herně, tak i co se týče podmínek. Je to přirozený proces.
    Řada hráčů jde do Prahy za školou nebo prací. Proto mne překvapuje, že to nefunguje v Brně, kde by měly obecně být podmínky srovnatelné. Co je ale podstatné, tak Praha i Ostrava mají ve svém širším okolí množství týmů, Brnu tento luxus hráčského zázemí a zdrojů chybí.

 • znalec napsal:

  V lize nebýt Covidu nebyli už dva roky. Zasloužený sestup a jsem zvědav, zda se Bulldogs dostanou nahoru. Jinak v Brně zaúřadovala opět ta stará dobrá parta kolem Sládečka, Juhaňáka a Jalového. Říkám jim mistři neúspěchu. Za svůj největší životní zážitek považují to, že svého bývalého chlebodárce (Bulldogs Brno) vyřadili z ligy. Ted se jim to opět povedlo, jen v jiném brněnském klubu a přímo. Škoda, že nebude brněnské derby v baráži. To by mělo grády…

 • krno napsal:

  Ja to fakt nechapu… Dotace na „elitni sporty“ v Brne velmi slusny, vysoky skoly, dobry pracovni mista. No a dost mozna tam v Superlize nebude ani jeden tym a potkaji se klidne i ctyri v 1M (kdyz Bulldogs nepostoupi a Troopers to zespoda prihlasi). Prijde mi, ze tam vlastne ani nema nikdo ambici ten top tym mit, resp. ho vytvorit.

  A k samotny serii s Pardubicema. Zlomili se v tech najezdech u nich, kde Hales sice nechytl skoro nic, ale Kolajta jeste min. Mozna mel pred odjezdem vytahnout Kejik hadry ze sklepa a vzit si je s sebou…

  • Dano57 napsal:

   Byl jsem na všech zápasech série a myslím si, že se Kolajta nemá za co stydět. Ukázal, že je velmi dobrý brankář a je škoda, že nedostal víc prostoru v základní části. Nájezdy se mu nepovedly, ale ve hře patřil k nejlepším hráčům Hattricku a celé série.

   • krno napsal:

    Bylo to myšleno spíš na konkrétní situaci, která byla zlomová a měli tam mít připravený něco, čím to změnit. Pustil bohužel 5 nájezdů ze 7, do náhlé smrti šli dva hráči soupeře, kteří už mu pohodlně branku dali…

    Jinak zachytal nad poměry, to určitě souhlasím.

 • Ooo napsal:

  Mě by jenom zajímalo, kdy městu dojde trpělivost, protože jestli Bulldogs nepostoupi, jako že si myslím, že nepostoupi, tak si dovedu představit že město zavře kohoutky a půjde florbal v Brně definitivně do kytek, protože komu by se furt chtělo dotovat tolik týmů, z nichž žádnej nemá výsledky

  • aách napsal:

   dotace jsou přece na mládež, stačí se podívat na soupisky třeba mladších žáků Buldoků a Hattricku. Na každé 80 – 100 dětí. Ty hráče v životě nikdo neviděl. I když na tu nejvyšší soutěž asi taky něco kape.

 • Krno napsal:

  Hola všem, my, co žijeme v Brně, ač náplavky, vidíme důvod, je to mentalita, absolutně nulově zaměřena na dření a úspěch, chybí tady konkurence Prahy a nebo chacharská zarputilost, borci tady nemají kule, jsou to ubrečenci, velký vliv tady bohužel stále má mentalita pana inženýra z Unie (ZM), který si dělá, co chce, a vychází mu to, což ale na na čistě sportovním poli už nejde…jinak menatalita „pochcánků“ se projevuje všude..v Brně se nestaví, chybí infrastruktura na nové byty, tělocvičny nemluvě, lidi z VUT a MU technických oborů mají jistotu práce a dobrých prachů, protože je jich nedostatek hlavně v IT a Engineeringu…obrovský potenciál města není využit na sportovním poli jen ve florbale – fotbal je ve sračkách (nejlepší jdou do Prahy), hokej žije z náplavek, dominantní úspěchy basketu a volejbalu jsou historie..škoda..P. S I pivo tady stojí za prd 🙂

 • Pavel napsal:

  Je škoda, Danu Koubkovi (šéf Hattricku) jsem přál. Jinak Brno je bohužel Brno, a to ale ve všem. Nejsou haly, není zázemí a asi i dost ochotných lidí. O nádraží se hádají 30 let, teď se měl stavět nový zimní stadion pro MS, bohužel bude pořádat Ostrava V Praze řeknou že chtějí prodloužení metra a za 5 let je to hotovo. A jak píše kolega, to Starobahno taky nic moc.

 • Petr napsal:

  Troufám si tvrdit, že mládež JMK do U15 je na podobné úrovni, jako v Praze. Bohužel pak místo toho, aby se do toho začalo šlapat, tak se začne chlastat. Pár solidních hráčů se uchytilo: Hemerka, Punčochář, Koláčný. Pokud se nedostaneš do juniorské repre, tak to můžeš pomalu zabalit.

 • sekora napsal:

  Florbal v Brně:

  a) dobrý job pro pár lidí – dotační programy uživí pár trenérských rychlokvašek, kteří ve 30 dělají metodiky apod.
  b) jinak o ničem a hlavně totálně ujel vlak
  c) nemyslím, že se to nějak rychle zlepší
  d) zasloužený sestup, play – down je fér
  e) pokud se nezapojí minulý relativně schopní hráči a hlavně se nezačne makat na tréninku čekám další pokles

  Praha funguje uplne jinak než zbytek ČR včetně demografie.

  • Jen jdu kolem napsal:

   Fiala, Prouzová, Czeczinkar, Vybíral, Čížek, Nizner, Kyzlink, Dadej, Bořecký, Brückner… to nejsou úplně rychlokvašky mezi trenéry, jak říkáte. Jooo, jestli se fakt dva (pár) tací ještě najdou, tak i přesto si nemyslím, že by to tak zásadně ovlivnilo florbal v Brně 🙂 + pokud se nepletu, tak metodika dělá v rámci florbalu 39ti letý týpek kousek od Prahy…

 • sekora napsal:

  Trenerske legendy vcetne Mirka Mikšla. Dadej u mne vede v rámci tohoto panoptika.

Napsat komentář

*