Mladá Boleslav slaví pátý postup do Superfinále v řadě. Foto: Flickr AC Sparta Praha Florbal
31. 3. 2022 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Boleslav je v Superfinále! V šestém zápase udolala Spartu 4:3 a slaví pátý postup v řadě

Mladá Boleslav proti Tatranu Střešovice. To bude příští sobotu složení superfinále Livesport Superligy v O2 Aréně pro ročník 2021/2022. Rozhodlo se o tom ve čtvrtek večer na Podvinném Mlýně, kde Boleslav porazila Spartu před televizními kamerami 4:3. Vítěznou branku vstřelil Jiří Curney.

Boleslav začala zápas lépe a byť nevyužila vyloučení Ujhelyieho, ale v jedenácté minutě při vyloučení Hemerky šla do vedení díky Suchánkovi. Sparta ale bleskově srovnala, prosadil se právě slovenský útočník Ujhelyi. Vyrovnaný stav vydržel zhruba čtyři minuty, poté se prosadil nehlídaný Gruber.

Ve druhé třetině padla jediná branka, ve 24. minutě se prosadil Zakonov, Sparta přežila další dvě oslabení, při vyloučeních Pažáka s Karešem.

Třetí třetina začala neproměněnou přesilovou hrou Sparty, na což navázal svou brankou Curney a pražský tým tak byl doslova krůček od vyřazení. „Byl to takový gól z ničeho, míček 50 na 50. Koláčný tam poslal parádní pas. Musel jsem zachovat chladnou hlavu, a to se povedlo,“ komentoval branku sám střelec v přenosu České televize.

Pražané se ale dokázali vrátit do hry: ve 48. minutě skóroval Čermák, následně se sice prosadil Krbec, ale branka nebyla po trenérské výzvě uznána pro hru vysokou holí. V čase 53:05 ale vyrovnal v přesilové hře Zouzal.

Ačkoliv oba týmy ještě měly několik šancí, tak další branka již nepadla. Mladá Boleslav tak zvítězila 4:3, v celé sérii 4:2 a popáté v řadě si zahraje superfinále. Za soupeře bude mít Tatran, který v první semifinálové sérii porazil 4:1 na zápasy Vítkovice.

Výsledek 6. zápasu semifinále Livesport Superligy:

Sparta Praha – Florbal Mladá Boleslav 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 12. Ujhelyi (Křenek), 48. Matěj Čermák (Pruner), 54. Zouzal (M. Krbec) – 11. Suchánek (Šebek), 16. Gruber (Hemerka), 24. Zakonov (Suchánek), 46. Curney.