Semifinále mezi Chodovem a Tatranem rozhodne sedmý duel Foto: Flickr Tatran Střešovice
2. 4. 2022 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Rozhodne sedmý zápas! Tatran vyhrál 4:1 a vynutil si pokračování semifinálové série

O poslední místence v O2 Aréně se rozhodne v posledním možném sedmém zápase semifinálové série mezi Chodovem a Tatranem Střešovice. Rozhodla o tom páteční výhra Tatranu Střešovice 4:1 na domácí palubovce. Jediný úspěch Chodova zaznamenala Magdeléna Plášková.

Vstup do utkání měl přitom lepší, už ve čtvrté minutě se prosadila po chybě tatranské obrany Plášková. Co do gólů to ale v první třetině bylo vše, přitom oba týmy měly ještě několik šancí a zdálo se, že více ze hry má právě Chodov.

Ve 22. minutě ale srovnala Stůjová, což nalilo Tatranu krev do žil. O čtyři minuty později přišlo vyloučení Emilie Skalíkové, které za 23 sekund potrestala Mechlová a Tatran se dostal do vedení, které již nepustil. Tečku za druhou částí, ve které Tatran přestřílel Chodov 7:4 navíc udělala Želízková, znovu za účasti Mechlové.

Ve třetí třetině hrály prim především brankářky Eliška Drbalová s Janou Christianovou. Snahu Chodova o vyrovnání nabouralo v polovině 56. minuty vyloučení Pláškové a Chodov nakonec ve třetí třetině neskóroval. Naopak dvě sekundy před koncem pojistila výhru Tatranu Seemannová.

Tatran tak zvítězil 4:1 a vynutil si sedmé nedělní pokračování série.

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:1

branky: 22. Karolína Stůjová, 36. Michaela Mechlová, 40. Lucie Želízková, 60. Kateřina Seemannová – 4. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 264; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 17 – Jana Christianová 12; po třetinách: 0:1, 3:0, 1:0;