Martin Nehera ukončil kariéru. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
2. 4. 2022 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Bývalý kapitán Vítkovic Nehera ukončil kariéru, Cholinská se po třech letech vrací do Olomouce

 Vítkovický oddíl oznámil v průběhu minulých dní a hodin několik odchodů z kádrů obou elitních týmů. Kariéru ve 29 letech ukončil bývalý kapitán A-týmu Martin Nehera, stejně jako o dva roky mladší obránkyně Lucie Šebestová. Velkou posilu naopak získala Olomouc v podobě členky širšího kádru reprezentace žen Lucie Cholinské.

Devětadvacetiletý obránce Nehera oslaví třicáté narozeniny ve florbalovém důchodu, v současném kádru Vítkovic byl čtvrtým nejstarším členem po Marku Švajném, Lukáši Součkovi a Janu Šebestovi, který je starší o 10 dní. Za Vítkovice nastoupil celkem do 188 zápasů, připsal si 53 bodů, jednu sezonu vedl Vítkovice jako kapitán.

Další dva odchody se týkají ženského týmu Vítkovic. Podobně jako Nehera totiž kariéru ukončila Lucie Šebestová (za svobodna Theimerová, pozn. aut.), která s Vítkovicemi získala dva extraligové tituly, třikrát má doma zlato z Poháru Českého florbalu a byla také u stříbra a bronzu z Champions Cupu. O další úspěchy ji připravily zdravotní problémy s oběma koleny.

Lucie Šebestová v barvách Vítkovic. Foto: Florbal Vítkovice

Lucie Šebestová v barvách Vítkovic. Foto: Florbal Vítkovice

Po třech letech skončila ve Vítkovicích také jedenadvacetiletá útočnice Lucie Cholinská, která rovněž s Vítkovicemi získala jeden extraligový a pohárový primát, k tomu bronz na Champions Cupu.

Odchovankyně olomouckého florbalu a bronzová medailistka ze šampionátu juniorek v roce 2018 ale v Extralize žen zůstane, opět totiž oblékne barvy FBS Olomouc, odkud ve Vítkovicích vždy hostovala.

Lucie Cholinská se vrací do Olomouce. Foto: Florbal Vítkovice

Lucie Cholinská se vrací do Olomouce. Foto: Florbal Vítkovice


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • chyba napsal:

  Jakub Hubálek 13.4.1992

 • Hráč napsal:

  Přeji hodně štěstí pane Nehera, krásně se na vaši hru koukalo, pamatuji jak jste větral Naši obranu ještě v dresu Kopřivnice, osobně jsem neznal, ale přišel mi jako kluk co se florbalem bavil a na nic si nehrál.

 • VÍTkradeno napsal:

  Myslím, že toho bude více, čekám slušný vítr v kádru obou vítkovických týmů

 • Šebesta napsal:

  Taková hezká holka to byla ta Lucie Šebestová, bohužel poznala vítkovickýho tlouštíka a sama se taky nakonec stala tlouštíkem

  • slušnost nade vše napsal:

   Tak tady tohle nemůžeš myslet vážně. Pokud ano, tak je tady někdo velice narušený a nemá to v hlavě v pořádku, aby něco takového vypustil do komentu. Pokud se mělo jednat o vtip, tak velice nepovedený.

  • Patrik David napsal:

   Tak a timhle vyhravas cenu zlaty(cti velky) kok*t. Anonymni gaucak, ktery nema koule ani na to, aby se podepsal.

   • Vojta Kořínek napsal:

    Ty se klidni Rone.. A radši se připravuj na bitvy v narodce s MVILEM

    • Patrik David napsal:

     Rone…
     1. Vubec nevim, proc by me mela zajimat národka nebo MVIL 🤣
     2. Me to neprijde normalni a pokud Tobe jo, tak je mi to lito

    • Mvil to je na mapě? napsal:

     MVIL to ještě funguje? Mistři sestupů a promarněných talentů…

Napsat komentář

*