Florbalistky Chodova slaví postup do Superfinále. Foto. Flickr Florbal Chodov
3. 4. 2022 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Sedmý zápas otevřel superfinálové dveře ženám Chodova, na domácím hřišti vyhrály 3:1

Poslední superfinálovou místenku pro sebe v sedmém semifinálovém utkání série proti Tatranu Střešovice získaly florbalistky Chodova. Těm se povedlo v sedmém utkání na domácím hřišti zvítězit 3:1, v Superfinále tak nebudou chybět počtvrté v řadě.

Chodov začal sedmý zápas brankou Vachovcové ve třetí minutě a Tatran již nepustil ani k vyrovnání. Ve 12. minutě navíc zvýšila Keprtová, v závěru třetiny pak oba týmy nevyužily přesilové hry.

Ve skvělé atmosféře se pokračovalo v taktickém zápasu, šanci pro Tatran vzkřísila ve 23. minutě Želížková. Před polovinou základní hrací doby měl Tatran možnost přesilové hry, ale vyloučení Chudé nepotrestal. Přes několik šancí na obou stranách pak další branka již ve druhé třetině nepadla.

Ve třetí třetině se Tatran vydal útočit, ve 48. minutě ale přišlo tatranské vyloučení. O tři minuty později došlo k nepříjemnému kontaktu mezi Drbalovou a Chudou, ale brankářka Tatranu byla schopná po ošetření pokračovat.

Na další a poslední branku této série se muselo čekat do začátku 59. minuty. Tehdy Chudá přelobovala polovinu hřiště a zakončila do prázdné branky. Tatranu navíc zkomplikovala situaci Mechlová, která vzteky přerazila hokejku o brankovou konstrukci a byla vyloučena.

Chodov tak nakonec v sedmém zápase zvítězil 3:1 a již příští sobotu vyzve v Superfinále FBC Ostrava.

Výsledek 7. semifinále Extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 3:1
branky: 3. Ivana Vachovcová, 12. Vanessa Rebecca Keprtová, 59. Eliška Chudá – 23. Lucie Želízková; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 2:3 + Michaela Mechlová OS; využití: 0:0; diváků: 367; zásahy brankářů: Hana Ranochová 11 – Eliška Drbalová 16; po třetinách: 2:0, 0:1, 1:0;