Filip Langer nakonec nastoupil do klíčového šestého utkání proti Helsingborgu. Foto: FBC Kalmarsund Filip Langer nakonec nastoupil do klíčového šestého utkání proti Helsingborgu. Foto: FBC Kalmarsund
4. 4. 2022 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Zranění, nejistota a pak pomoc k postupu. Langer je s Kalmarsundem v semifinále

 I v semifinále švédské superligy bude mít český florbal své zastoupení! A to v podobě Filipa Langera. Kalmarsund totiž přetlačil Helsingborg 4:2 na zápasy a postoupil mezi čtveřici nejlepších. Naopak konec museli skousnout hráči Linköpingu v čele s Matějem Jendrišákem. Ten bodoval ve čtyřech z pěti zápasů, vyřazení svého celku ale neodvrátil.

Langer si ve čtvrtém čtvrtfinále přivodil svalové zranění. Celek z Kalmaru i tak zvítězil 6:5 v prodloužení. Pátý zápas český reprezentant vynechal celý a nevypadalo to dobře ani pro šesté střetnutí, ve kterém měli Kim Nilsson a spol. první mečbol.

Až do 35. minuty zůstal bývalý hráč Střešovic na střídačce. Pak se poprvé objevil na place a pomohl dotlačit svůj tým k postupu. Po jeho šikovné otočce u mantinelu a následném nahození do nebezpečného prostoru se prosadil Albin Hedstal.

Domácí na tento gól ještě stihli zareagovat, ale na rozhodující trefu Kima Nilssona už odpověď nenašli. Kalmarsund tak vybojoval postup do semifinále, ve kterém se střetne s Växjö. Série odstartuje v úterý 5. dubna. Växjö si ve čtvrtfinále poradilo s Pixbem 4:2 na zápasy.

Další dvojici pro boj o superfinále tvoří Falun a Storvreta, tedy tradiční rivalové. Storvreta v pěti utkáních vyřadila Linköping. Zajímavá byla především čtvrtá bitva. Linköping v ní stál na kraji propasti a dělily ho dvě minuty od vyřazení. Hosté se následně odhodlali ke hře v šesti a Oskar Setha dvěma brankami vybojoval pro svoje mužstvo pátý duel.

Ani gól Matěje Jendrišáka v nadcházejícím souboji ovšem nakonec Linköpingu k další výhře nepomohl a Storvreta zápas ovládla 5:4 v prodloužení. Celkově český kapitán zapsal v sérii pět bodů (2+3). Jeho spoluhráč obránce Josef Rýpar nebodoval.

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE ŠVÉDSKÉ SUPERLIGY:

VÄXJÖ IBK – PIXBO WALLENSTAM IBK 4:2

Växjö IBK – Pixbo Wallenstam IBK 7:2
Pixbo Wallenstam IBK – Växjö IBK 8:1
Växjö IBK – Pixbo Wallenstam IBK 5:6 po sam. náj.
Pixbo Wallenstam – Växjö IBK 4:6
Växjö IBK – Pixbo Wallenstam 7:1
Pixbo Wallenstam – Växjö IBK 6:12

FBC KALMARSUND – FC HELSINGBORG 4:2

FBC Kalmarsund – FC Helsingborg 4:3 po prodl. (LANGER 1+1)
FC Helsingborg – FBC Kalmarsund 5:3 (LANGER 1+0)
FBC Kalmarsund – FC Helsingborg 5:4 po prodl. (LANGER 0+1)
FC Helsingborg – FBC Kalmarsund 5:6 po prodl.
FBC Kalmarsund – FC Helsingborg 5:6
FC Helsingborg – FBC Kalmarsund 3:4 (LANGER 0+1)

LINKÖPING IBK – STORVRETA IBK 1:4

Linköping IBK – Storvreta IBK 4:8 (JENDRIŠÁK 0+2)
Storvreta IBK – Linköping IBK 5:3
Linköping IBK – Storvreta IBK 3:4 po prodl. (JENDRIŠÁK 1+0)
Storvreta IBK – Linköping IBK 3:4 (JENDRIŠÁK 0+1)
Linköping IBK – Storvreta IBK 4:5 po prodl. (JENDRIŠÁK 1+0)

IBF FALUN – MULLSJÖ AIS 4:1

IBF Falun – Mullsjö AIS 7:3
Mullsjö AIS – IBF Falun 7:3
IBF Falun – Mullsjö AIS 7:6
Mullsjö AIS – IBF Falun 2:9
IBF Falun – Mullsjö AIS 7:0


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • ADALBERT napsal:

    Langer lepší než jsem čekal před sezonou. Herní tahoun Kalmaru. Mám radost. Takové hráče k sobě potřebuje třeba Jendrišák (ikdyž tam bych s výhledem do repre viděl raději Formana). Právě Matěj z nedostatku takových typů hráčů hrozně tratil v repre dřív, když se na něm měla stavět hra celé pětky, ale on prostě takový hráč není.

Napsat komentář

*