zdroj: facebook.com/florbalvary
4. 4. 2022 1. liga (7) KOMENTÁŘŮ

Vyrovnané finále 1. ligy nekončí! Brno vrátilo sérii na domácí palubovku

Ve čtvrtém utkání finále play off 1. ligy mužů mezi Karlovými Vary a Brnem měl právě první jmenovaný tým mečbol a postup do superligy na dosah. Ovšem na karlovarské půdě Bulldogs dokázali výhrou 7:5 vrátit sérii na Moravu.

„Dnes jsme ukázali obrovskou odvahu a obrovskou sílu. I když se nám ze začátku nedařilo dokázali jsme se zvednout a jsem rád za dnešní velice důležitý úspěch,“ komentoval utkání trenér Bulldogs Brno David Kyzlink.

Předchozí dvě ze tří utkání neskončily v základní hrací době a muselo rozhodovat prodloužení. Podobný průběh byl k vidění i ve čtvrtém zápase finále v Karlových Varech, kdy se do šaten šlo za stavu 2:2. Ve druhé třetině ale dominovali pouze hosté a na začátku třetí třetiny již Bulldogs vedli 5:2. Následovala další gólová přetahovaná, která nakonec vedla ke konečnému výsledku 5:7.

„Dnes rozhodla druhá třetina, kdy nám Brno odskočilo. V závěru zápasu jsme se snažili vrátit výsledkově na vyrovnaný stav, to se bohužel nepodařilo,“ zhodnotil zápas trenér domácích Karlových Varů Miroslav Závora.

O tom kdo nakonec postoupí do nejvyšší soutěže, tedy Livesport Superligy, se rozhodne až v pátém utkání, konkrétně 6. dubna od 20:30 hodin v Městské sportovní hale Vodova v Brně.

Autor: Pavel Klepetko