Dominika Buczek dostala formálně trest na 3 zápasy. Foto: Florbal Vítkovice Dominika Buczek dostala formálně trest na 3 zápasy. Foto: Florbal Vítkovice
5. 4. 2022 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Trest pro Buczek: V září bude stát 16 dní, zmešká tak teoreticky tři utkání

 Útočnice Vítkovic Dominika Buczek zná svůj trest za červenou kartu udělenou ve třetím semifinálovém zápase série mezi Vítkovice a FBC Ostrava. Za zatáhnutí Nikoly Chalupové za cop dostane trest na 16 dní platný od 10. září, podle návrhu termínové listiny příští sezony by tak měla přijít o úvodní tři zápasy nového ročníku.

Situace se stala na konci druhé třetiny poté, co rozhodčí vyloučili na dvě minuty Sáru Seevaldovou za zákrok na Veroniku Káčovou. Následně vznikla rozmíška několika hráček. „DK po prostudování písemných vyjádření hráčky Dominiky Buczek, rozhodčích, delegáta, členů realizačního týmu FBC Ostrava, oddílu 1. SC Vítkovice a zhlédnutí videozáznamu z utkání dospěla k závěru, že v průběhu druhé třetiny došlo před střídačkou Vítkovic k faulu Sáry Seevaldové, který byl rozhodčími odpískán. V přerušené hře začala do Sáry Seevaldové strkat soupeřka Nikola Chalupová. Konfliktu mezi hráčkami se snažil zabránit rozhodčí a další hráčky Vítkovic stojící u střídačky. V ten moment přiběhla Dominika Buczek, chytila Nikolu Chalupovou za cop a odtáhla jí za něj ze skrumáže,“ popisuje disciplinární komise ve svém odůvodnění.

Disciplinární komise zároveň uvážila, že play off může vyhrocené situace přinést. „Reakce Dominiky Buczek však z celé strkanice razantně vybočila. Odtáhnutí protihráčky za cop je zákrokem nepatřícím na florbalová hřiště. V tomto případě se na něj nemohla Nikola Chalupová nijak připravit, protože o přibíhající Dominice Buczek nemohla vědět. Podobný typ zákroku navíc může být zdraví nebezpečný, protože taháním za vlasy dochází k zákroku na oblast hlavy a krku soupeře. V tomto případě ke zranění Nikoly Chalupové nedošlo,“ uvádí disciplinární komise.

Vzhledem k tomu, že pro ženy Vítkovic již sezona skončila, začátek uděleného trestu na 16 dní je naplánován na 10. září 2022. Za použití předběžné termínové listiny pro ročník 2022/2023 se dá vyvodit, že Dominika Buczek tak teoreticky může přijít o první tři extraligové zápasy nové sezony.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*