Florbalistky FBC Ostrava vyhrály Extraligu žen. Foto: Štěpán Černý Florbalistky FBC Ostrava vyhrály Extraligu žen. Foto: Štěpán Černý
9. 4. 2022 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Zlato pro FBC Ostrava! Kapitánka Mlejnková rozhodla dvěma zásahy

Novými mistryněmi Extraligy žen jsou florbalistky FBC Ostrava. Rozhodly o tom v sobotním Superfinále, ve kterém porazily Chodov 4:2. Klíčovou roli sehrála kapitánka Michaela Mlejnková, která vstřelila dvě ranky svého týmu. FBC tak slaví první extraligový ženský primát ve své historii.

Utkání bylo od začátku poměrně defenzivní, byl to ovšem paradoxně Chodov, kdo se spíše bránil, což se možná úplně nečekalo. Utkání tak otevřela velká šance Zagórske, možnost měla také Mlejnková, na druhé straně pak v dobré příležitosti netrefila míček ideálně Suchá.

V osmé minutě šel Chodov do vedení. Obrana FBC totiž úplně zapomněla na Trojánkovou, kterou našla žabičkou Lechnerová. Pražankám branka vlila krev do žil a následující minuty byly v jejich režii, zajímavé příležitosti měly například Chudá nebo znovu Trojánková.

Postupně se ale Chodov opět trochu stáhl, čehož FBC využilo k útočné aktivitě. Chalupová v sedmnácté minutě trefila břevno, proti Zagórske s Mlejnkovou se podařilo zasáhnout Christianové a po první třetině tak Chodov vedl 1:0.

Po brance Elišky Trojánkové Chodov vedl 1:0. Foto: Štěpán Černý

Druhá třetina začala v podobném duchu, opět to bylo FBC, kdo měl opticky více ze hry, avšak Chodov se postupně osmělil a zdálo se, že si získá převahu. Jenže ve 27. minutě neodhadla zpětnou přihrávku Vachovcová, pustila do úniku Mlejnkovou, která srovnala na 1:1.

Prakticky ihned po rozehrávce chybovala Lechnerová a následně faulovala Chalupovou, což přineslo první vyloučení v utkání. V tom se prosadila Keprtová, ale sudí gól neuznali pro faul na Pudišovou. FBC mělo po návratu ke hře 5 na 5 převahu ještě několik minut, ale brakově ji nevyjádřilo.

V čase 34:28 byla za hru vysokou holí vyloučena Suchá a Pudišová poslala umístěnou ranou FBC do vedení. FBC mělo do druhé přestávky ještě dvě velké šance, které vychytala Christianová, Chodov se ke slovu dostal dvě minuty před koncem třetiny, ale rovněž neskóroval.

Ostrava dokázala utkání otočit. Foto: Štěpán Černý

Třetí třetinu začal Chodov tlakem, jenže například proti Pláškové se obranné řady FBC dokázaly přeskupit na poslední chvíli. FBC navíc stále více hrozilo z nabídnutých okének, Chodovu naopak nešla finální fáze. Ve 48. minutě pálila Lechnerová, ale Tomšová stihla koleny vyrazit. Obraz hry se nezměnil ani po power breaku, lze jen konstatovat, že útočná snaha Chodova gradovala. V čase 52:06 se ale FBC osvobodilo a teč Mlejnkové skončila za Christianovou.

Chodov sice nepřestal útočit, jenže si prakticky nevytvářel šance. Obrovskou příležitost měla čtyři a půl minuty před koncem Keprtová, ale z první trefila tyčku. V čase 55:35 reagoval Chodov oddechovým časem, po kterém vsadil na hru v šesti. Několik šancí se neujalo, až se v čase 56:59 prosadila Suchá, která pohotovou dorážkou dostala Chodov na dostřel.

Chodovu trvalo minutu, než se znovu dostal ke hře v šesti a navíc míček ihned ztratil. Na poslední útok mu tak zbylo 57 sekund a byť třikrát vystřelil, tak v čase 59:43 pojistila titul pro FBC gólem do prázdné branky Hurníková. FBC Ostrava tak slaví první ženský extraligový titul v historii po výhře 4:2.

Výsledek superfinále extraligy žen 2022:

Florbal Chodov – FBC Ostrava 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 8. Trojánková (Lechnerová), 57. Suchá (Plášková) – 27. M. Mlejnková, 36. Pudišová (K. Hudáková), 53. M. Mlejnková (Rybičková), 60. Hurníková.