Daniel Šebek rozhodl superfinále 2022. Foto: Martin Flousek, Český florbal Daniel Šebek rozhodl superfinále 2022. Foto: Martin Flousek, Český florbal
9. 4. 2022 Superliga (12) KOMENTÁŘŮ

Odvolaný gól nás nerozhodil. Oslavy budou větší než loni, přiznal autor vítězné trefy Šebek

 V čase 62:05 se položil do přihrávky Milana Tomašíka a mohl běžet slavit k boleslavskému kotli. Daniel Šebek zařídil svému celku mistrovskou obhajobu. Superfinále Boleslavi s Tatranem pěkný zápas nenabídlo, ale i autor vítězné branky sám na rovinu přiznal, že Středočeši vše podřídili úspěchu.

„To tak prostě je, je to jedno utkání svázané taktikou. Bohužel. Chtěli jsme hrozně vyhrát, a jestli to je hezký zápas nebo ne, je nám jedno,“ uvedl k atraktivitě utkání, které nabídlo pouze tři branky, z toho dvě v základní hrací době.

Boleslavské několikrát skvěle podržel brankář Lukáš Bauer, který položil základy úspěchu. „Bauí chytá celou sezonu skvěle. Je to naše opora a dneska nám zase pomohl. Že to bylo 1:1 a padalo málo branek, jsem trochu čekal. Zápasy s Tatranem byly podobné i v sezoně, když už padaly góly, tak jen v přesilovkách,“ popsal vzájemné střety se Střešovicemi v uplynulém ročníku.

Středočechy nezlomil ani odvolaný gól na 2:0, po kterém Tatran srovnal. „Byla to nestandardně dlouhá pauza, ale osobně mě to vůbec nerozhodilo. Říkali jsme si, že ať to dopadne jakkoli, budeme hrát dál. Nenechali jsme se tím vykolejit, což bylo důležité,“ řekl k přezkoumávání Tomašíkovy branky, která nakonec neplatila.

Útočníci Střešovic se proti boleslavské defenzivě prosazovali skutečně velmi obtížně. „V průběhu play off jsme obranu trochu změnili. Jsem rád, že to takhle zafungovalo. Bylo to o tom proměnit šance, kterých bylo dost. Kdybychom udrželi chladnější hlavu v zakončení, nemuselo to takhle být. Na druhou stranu jsme mohli klidně i prohrát, takže jsem rád, že jsme to zvládli,“ přiznal.

33letý forvard zároveň ocenil superfinálového soupeře, který se po letech vrátil zpět do boje o titul. „Tatran měl výbornou sezonu, hrají skvělý florbal. Když udrží tenhle tým, budou mít velkou budoucnost,“ předpověděl Střešovicím úspěšné roky. Teď si ale může užívat euforie z vítězné trefy. „Je to nádhera. Ten moment po gólu si budu pamatovat navždycky,“ dodal.

A na závěr se vyjádřil k tomu, co teď mistrovský tým čeká: „Myslím, že oslavy budou větší než loni.“


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Florbal napsal:

  No upřímně bych od Superfinale čekal něco jiného, než že fanoušci budou muset pískat na hráče , protože zdržují

 • Jerec napsal:

  „Chtěli jsme hrozně vyhrát, a jestli to je hezký zápas nebo ne, je nám jedno.“
  Tenhle přístup se dá pochopit možná ve finále MS, Eura nebo LM, kam se spousta hráčů podívá jen jednou v kariéře, a je to pro ně životní zápas.
  Ve finále naší ligy ve florbale je něco takového hanebné, kór v případě týmu, který tam je každý rok. Pak není divu, že florbal nezaujaté televizní diváky nudí, protože koukat na Boleslav, jak si 5 minut nahrává míček mezi beky, je fakt utrpení.

  • Petr 2 napsal:

   Nezaujatí diváci se na florbal v televizi nedívají. Takže stesk na toto téma je zbytečný.
   Jinak, co jste od finále čekal. 200 litrů prémie je dostatečný stimul, aby se vyhrálo všemi dostupnými prostředky, v kediném zápase. Berte to tak, už je to pro managementy profesionální a pro hráče poloprofesionální sport a peníze jsou důležité a potřebné. A samozřejmě mají hráči touhu vyhrát, v rámci stanovené taktiky. Růžové brýle dolů, iluze do koše a tvrdý realismus.

   • Jerec napsal:

    Ale jistě, že dívají, spousta jich přepne jen proto, že nic lepšího neběží. A tímhle nudným představením jako včera florbal nikoho nezaujme, právě naopak. Florbal je mladý sport a bojuje o divácký zájem a tím taky o ty peníze.
    Řeči ohledně důležitosti jsou celkem legrační, podle této logiky by třeba finále MS mělo skončit 0:0, přičemž oba týmy by neopustily vlastní polovinu.
    Je to spíš klasický důsledek podělané české povahy, která bude tlačit hráče, ať to radši odmáznou za manťák, než aby se pokusili obejít soupeře 1 na 1, hlavně na jistotu. Pak se ale není co divit, že do tohohle nikdo prachy dávat nebude.

    • Petr 2 napsal:

     Víte dobře, že dát ve florbale branku, je otázka vteřiny, zdaleka nejrychleji ze všech kolektivních sportů. Tomu odpovídá důraz na bránění a kvalitní rozehrávku. Jistě, mnohdy je to nuda a taktické neatraktivní šachy, ale patří to k tomuto sportu. Ve finálovém zápase nikdo hru neotevře, zejména pokud na sebe narazí stejně silné týmy. Včera to byl primárně boj o titul, nikoliv ukázková reklamní propagace florbalu pro nezaujaté (i zaujaté) diváky, jak mnozí zde přispívající mysleli, že uvidí.

     • Hans napsal:

      ..no právě, problém je, že unie to prezentuje jako propagaci florbalu a láká i nezaujaté diváky… kteří po takovéto ofenzivní smršti podruhé nepřijdou…

     • Jerec napsal:

      Ale já nikde nepíšu, že hra musí být otevřená a oba mančafty mají lítat nahoru dolů. Ale musí být vidět snaha něco vytvořit a soupeře přehrát, zatímco tahle neskutečná připodělanost při rozehrávce a nekonečné výměny míčků mezi dvěma posledními hráči, to je jednoduše zbabělost, nic jiného. A pak to lze „krásně“ vidět při jakékoliv konfrontaci se zahraničními soupeři, že tam všechny tyhle „Made in Bolky“ nebo i Vítkovice vypadají úplně trapně, neumí nikoho ze silných zemí přehrát, přestřílet, dostat pod tlak.

 • chyba napsal:

  za mne to byl hnus, místy neuvěřitelná nuda…o pozitivní propagaci této krásné hry lze stěží hovořit, diváky a fanoušky jsme ztratili, škarohlídy utvrdili, boleslav a střešky zatloukli další pomyslný hřebíček do rakve superfinále…trapné protesty beneše na zdržování byly už jenom vrcholem – copak jste sami tohle v mnoha zápasech nepraktikovali?

 • Mr. Atraktiv napsal:

  Zapas uplne o h****, brutalni nuda. Doufam, ze to kompetentni lide na unii zacnou asap resit a bude zpatky klasicka dobra finalova serie. At se zase muze clovek podivat na vyhrocenou, atraktivni serii ala TAT vs. FBC apod. Koncept superfinale je blbost, florbal si tim akorat tak s*** do vlastnich bot…

 • Jste vtipný napsal:

  Všichni brečíte, jak to bylo špatný, ale je to jeden zápas o všechno. Co jste čekali 10 gólů na každý straně? Bože… Bolka hrála co potřebovala a vyšlo jim to, po právu berou titul. Tatran s tím nedokázal nic udělat. I když samozřejmě šance měl. Ty byly na obou stranách velké.

 • trener napsal:

  pro mě bylo zajímavé sledovat beneše – a to zejména fakt, jak mu neustále většina obránců skáče na jeho otočky kolem osy, kdy ve snaze mu sebrat míček jej začnou obíhat a tím se jich beneš elegantně zbaví a dělá si z nich dobrý den…včera se to stalo několikrát, beneš z těch situací mohl rozhodnout, netrefil jednou dokonce prázdnou kasu…jinak kluci ze střešek nehráli úplně zle, šance byly,potkalo je to co vítky – nemohoucnost v zakončení. aspoň to nebude přeněmečkováno, přebenešováno

  • Marek Šindlář napsal:

   Máte pravdu, protože to byla jedna z nejzajímavějších věcí a nejhezčích věcí. Přišlo mi, že Beneš byl pokaždé hrozba a v jeho podání vypadá všechno hrozně jednoduše. Strašně moc bylo vidět, že je opravdu rozdílový hráč. Přitom při svojí postavě má výbornou dynamiku, řekl bych lepší než většina hráčů.

Napsat komentář

*