Eliška Trojánková po jedné sezoně opouští Chodov a míří do Churu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Eliška Trojánková po jedné sezoně opouští Chodov a míří do Churu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
11. 4. 2022 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Návrat do Švýcarska: Trojánková opouští Chodov a míří do Churu. Za sezonu na Chodově jsem vděčná, říká

 Útočnice Eliška Trojánková se po ročním angažmá na Chodově vrátí do Švýcarska. Bezprostředně po zisku stříbrných extraligových medailí s Chodovem totiž v pondělí oba týmy společně oznámily přesun české reprezentantky do Churu. Chodov zároveň oznámil, že v případě návratu do Česka bude Trojánková znovu působit v jeho řadách.

Stále ještě devatenáctiletá útočnice a stabilní členka ženské reprezentace míří na své druhé zahraniční angažmá, po roce v Zugu a ročním působení na Chodově se nyní vrací do Švýcarska, kde oblékne dres Churu. „Před play-off mě kontaktovala Piranha Chur s nabídkou k přestupu a já jsem se rozhodla jejich nabídku využít. Za sezónu na Chodově, i když byla jenom jedna, jsem moc vděčná. Bohužel nedopadla vysněným titulem. Ale zážitek a zkušenosti ze superfinále jsou neskutečné. Chtěla bych tímto poděkovat především holkám a celému realizačnímu týmu za tuto možnost. Dalo mi to spoustu nových poznatků a zkušeností. Holkám a celému Chodovu přeji mnoho štěstí do další sezony. S klubem jsme domluveni, že při mém případném hráčském návratu do Čech se vrátím právě do dresu Chodova,“ uvedla na webu Chodova.

Podle sportovního manažera FLOORBALL GROUP Ondřeje Neumana je toho ještě mnoho, co může Trojánková ve spojení s Chodovem dokázat. „Eliška je mladá hráčka, s níž se naše cesty protnuly intenzivně po vzniku spolupráce Floorball Group i na úrovni ženských složek Tigers Start98 a Florbal Chodov. Tehdy mířily její první kroky do Zugu, na její první zahraniční zkušenost. Její návrat a zapojení, již na Chodově, bylo plánované a věřili jsme, že bude přeci jen delší, než-li jedna sezona. Nicméně současně jsme věděli, že Eliška se v zahraničí ukázala v dobrém světle a dříve nebo později bude chtít v cizině pokračovat. My věříme, že ještě mnohé předvede i v chodovském dresu až se vrátí ze své zahraniční mise. I za tu krátkou dobu určitě naznačila své možnosti, spolupráce s ní nám dávala smysl a přejeme jí, aby se jí dařilo i v další fázi kariéry. Mrzí mě jen, že její superfinálový debut a gól nepřinesl vytoužený chodovský titul,“ řekl Ondřej Neuman.

Eliška Trojánková má za sebou dvě kompletní extraligové sezony, ve kterých zapsala celkem 55 zápasů a 76 bodů. V letošní sezoně získala s Chodovem stříbrné medaile v Poháru Českého florbalu a Extralize žen, s juniorskou reprezentací získala bronzové medaile a skončila 4. na světovém šampionátu žen.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*