Hráči Kalmarsundu mohli po sedmém utkání slavit postup! Foto: FBC Kalmarsund Hráči Kalmarsundu mohli po sedmém utkání slavit postup! Foto: FBC Kalmarsund
19. 4. 2022 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Langer si zahraje švédské superfinále! Dramatický sedmý duel s Växjö rozhodlo prodloužení

Semifinálová série švédské superligy mezi Växjö a Kalmarsundem dospěla až do rozhodujícího sedmého zápasu. V něm ještě 36 vteřin před koncem domácí drželi těsný náskok. Ten ale při závěrečném tlaku smazal Kevin Björkström a udeřili hosté znovu! Kalmarsund si tak poprvé v historii zahraje o titul. A bude u toho i český útočník Filip Langer, který v rozhodujícím střetnutí přispěl jednou trefou.

V sérii se to přelévalo ze strany na stranu. Nejprve byli dvakrát napřed hráči Växjö. V pátém utkání se premiérově v semifinále střelecky prosadil Filip Langer a Kalmarsund šel poprvé do vedení. Následný mečbol ale nevyužil a série se tak vrátila zpátky na hřiště Växjö k rozhodující sedmé bitvě.

Ta se dlouho vyvíjela lépe pro druhý tým po základní části. Florbalisté Växjö postupěn vedli 2:0, 3:2 a 4:3. Hosté tak museli vyzkoušet hru v šesti. Míček se po rychlé kombinace, do které se zapojil také Langer, dostal až ke Kevinu Björkströmovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Na lavičce modrobílých zavládla euforie.

Ale to nebylo všechno. FBC povzbuzeno vyrovnávací trefou se ve třetí minutě prodloužení dočkalo rozhodující trefy. Jesper Lindström dostal míček do brankoviště, kde si ho pravděpodobně srazil do vlastní branky obránce Phillip Fox. Rozhodující trefa byla přesto zapsána Kevinu Haglundovi. Langer zapsal celkově v sérii dva góly a jednu asistenci a dohromady má v letošním play off bilanci 4+4.

Ve druhé semifinálové sérii si Falun poměrně hladce poradil se Storvretou. Hned třikrát IBF porazila svého velkého rivala o tři a více gólů a Storvreta se zmohla pouze na jeden triumf, když ve čtvrtém utkání jen oddálila postup Enströma a spol. Švédské superfinále je na programu v sobotu 23. dubna od 15 hodin. Sledovat ho budete moci na programu Nova Sport 2 nebo na Voyo.