Jan Holovka a prezident SZFB Martin Kopejko. Foto: Júlia Blažejová Jan Holovka a prezident SZFB Martin Kopejko. Foto: Júlia Blažejová
21. 4. 2022 Zahraničí (4) KOMENTÁŘŮ

Holovka dovedl 1. FBC Trenčín k vítězství ve slovenské extralize. Musíme stále pracovat, říká

 Český trenér Jan Holovka se na Slovensku stal extraligovým šampionem s týmem 1. FBC Florbal Trenčín. Zkušený sedmačtyřicetiletý kouč tak slaví titul po tříletém působení v Trenčíně, kde je také šéftrénérem jednoho ze dvou tamních extraligových oddílů. Je mu ale jasné, že jeho tým nesmí usnout na vavřínech.

Jan Holovka vede zajímavý život, když dokáže skloubit práci učitele v České republice, koučink Trenčína na Slovensku a k tomu ještě vést reprezentaci Polska. „Je pravda, že to není jednoduché, skloubit práci, florbal na klubové úrovni a reprezentaci není žádná sranda. A to nemluvím o osobním životě. Naštěstí mi práce učitele umožňuje zvládat všechno tak, abych nic neošidil,“ popisuje v rozhovoru pro web Slovenského svazu florbalu.

Na slovenské klubové úrovni působil již u florbalistů košického Florka, před touto sezonou se pak stal šéftrenérem FBC Trenčín. „Snažím se nastavit pevnou klubovou filosofii. Vypracoval jsem podrobnou metodiku přípravy a práce v každé věkové kategorii na několik let dopředu,“ říká.

Sám se postavil také lavičku extraligového týmu, se kterým nejvyšší slovenskou soutěž opanoval. Už základní část betRing Extraligy vyhrál FBC Trenčín o 9 bodů před Nižnou s Florkem. Ve čtvrtfinále si pak poměrem 3:0 poradil v derby s AS Trenčín, v semifinále porazil jeho svěřenci rovněž 3:0 bratislavské Lido a ve finálové sérii jeho tým sice zapsal porážku v prvním utkání, nakonec ale Záhorskou Bystricu porazil 3:1 na zápasy.

Jak dál? „Určitě nesmíme zaspat na vavřínech a uspokojit se dosáhnutým úspěchem. Musíme stále poctivě pracovat, zapojovat nadějné hráče do tréninkového procesu a nečekat, že to půjde samo,“ velí Holovka, který rovněž prozradil, že v FBC bude pokračovat.

Florbalisté FBC Trenčín tak navázali na zlaté medaile florbalistek Nemšové v ženské nejvyšší soutěži.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Holovka trenuje v Trenčíne už tri roky. Pan Danhofer vy ste veľká chyba tohto portálu co článok to chyba.

 • Takže je super podľa komentáru prepísať pol článku a potom komentár zmazať. Miško prečo nepriznas že to nevieš písať a v sto percentách článkov robíš chyby .. shit happening

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Za upozornění na chybu děkujeme a každá nepřesnost na webu nás mrzí. Na druhou stranu byste ale také mohl začít u sebe a napsat Michalovo jméno správně.

   • Náhodný kolemjdoucí napsal:

    Gustave, nevím co je větší chyba a přešlap ale za mě osobně to bude chybně napsaný článek a informace v něm, než chybějící písmeno v příjmení autora.
    Ale si vás baví číst neúplné články … inu každý jsme nějaký …

Napsat komentář

*