Juniorky začaly v Kutné Hoře porážkou Polska 4:0. Foto: Martin Flousek, Český florbal Juniorky začaly v Kutné Hoře porážkou Polska 4:0. Foto: Martin Flousek, Český florbal
22. 4. 2022 Reprezentace juniorek (2) KOMENTÁŘŮ

Juniorky začaly čistým kontem, Polky porazily 4:0 po dvou brankách Mezerové

Česká reprezentace juniorek zahájila střetnutí reprezentací v Kutné Hoře úspěšně, když porazila sokyně z Polska poměrem 4:0. Dvě branky vstřelila Karolína Mezerová, čisté konto si díky deseti zákrokům připsala brankářka Hana Kuchařová.

České juniorky si na své zápasy musely počkat půl roku, naposledy se představily na říjnovém turnaji EuroFloorball Tour ve Finsku. Pro jejich soupeřky se jednalo o vůbec první oficiální herní prověrku od zářijového světového šampionátu ve švédské Uppsale, premiéru v roli hlavní trenérky reprezentace si tak odbyla Anna Raczkowska.

V Kutné Hoře se hrál duel, ve kterém české florbalistky měly téměř neustále územní převahu, o čemž vypovídá také počet střel v poměru 27:10. Skóre otevřela v patnácté minutě pohotovou dorážkou Mezerová, ve 25. minutě se prosadila Mechlová, za další dvě minuty opět Mezerová a střelecký účet utkání uzavřela v 58. minutě Lechnerová.

V neděli se české juniorky utkají ve svém druhém a posledním utkání se Slovenskem.

Výsledek z mezinárodního turnaje v Kutné Hoře:

Česko – Polsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 15. a 27. Mezerová ( na obě E. Skalíková), 25. Mechlová (Kabelková) a 58. Lechnerová (Matýsková).

Česko: Kuchařová – Vachudová, Matýsková, Lenfeldová, Mechlová, Sigmundová, Stůjová, S. Skalíková, Lechnerová – Mezerová, E. Skalíková, Maroszová – Kabelková, Janatková, Brucháčková – Niemczyková, Řeháková, Feiková – Zlatníková. Hlavní trenér: Tomáš Martiník.