Marek Vojta je novým hlavním trenérem Sparty. Foto: ACEMA Sparta Praha Marek Vojta je novým hlavním trenérem Sparty. Foto: ACEMA Sparta Praha
24. 4. 2022 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Konec Kašpárkovy pětiletky. Spartu povede v Superlize Marek Vojta s Garčarem a Hrmou

 Zajímavá trenérská změna na lavičce pražské Sparty. Po pěti letech a pěti semifinálových účastech končí éra trenéra Ondřeje Kašpárka, kterého nahradí Marek Vojta s asistenty Milanem Garčarem a Ladislavem Hrmou.

Ondřej Kašpárek na lavičce Sparty po pěti letech končí, nahradí jej dosavadní sparťanský šéftrenér a současně také asistent u reprezentace mužů Marek Vojta. „Jsem vděčný za důvěru od organizace Sparty. Budu navazovat na úspěšné období Ondry Kašpárka a Jardy Berky. Jarda nejprve do týmu dostal základní herní principy, pracovitost a zodpovědnost. Kašpi poté měl za úkol dynamiku týmu i hry vybalancovat a hráčům trochu uvolnit ruce. Oba svůj úkol splnili, nyní je řada na mně,“ řekl v tiskové zprávě.

Vojtovými asistenty budou Milan Garčar a Ladislav Hrna, který přichází z Panthers Praha. „Milan Garčar je mezinárodní ikona se zkušenostmi ze čtyř nejlepších lig světa. Zároveň na to nechce spoléhat, má velký elán do práce, spoustu zajímavých nápadů pro zlepšení týmu a já věřím, že si podobné renomé vybuduje i v trenérské roli. Jeho zodpovědnost ve hře bude za obranu. Láďa Hrma je velmi kvalitní trenér, má skvělé čtení hry a dokázal z úrovně národní ligy hráče rozvíjet až do Superligy nebo juniorské reprezentace,“ popisuje své asistenty Marek Vojta.

Ačkoliv je Ondřej Kašpárek spjat primárně s litvínovským florbalem, Spartu ve své rozlučce označil za rodinu. „Když jsem přicházel do Sparty, vůbec jsem nedoufal, že bych v takovém klubu mohl vydržet pět let. Těch pět let bylo nejkrásnějších pět let ve florbale, které jsem zažil, a i když nyní převládá smutek, protože opouštím svou rodinu. Byla to nádherná jízda se suprovými lidmi. Nikdy bych to neměnil, bylo to něco úžasného a Spartě děkuji za všechno,“ uvedl v tiskové zprávě.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*