Lukáš Procházka zveřejnil širší kádr reprezentace žen. Foto: Český florbal Lukáš Procházka zveřejnil širší kádr reprezentace žen. Foto: Český florbal
28. 4. 2022 Reprezentace žen (5) KOMENTÁŘŮ

Procházkovi bude u repre pomáhat finská asistentka. Trenér zveřejnil i širší kádr

 V realizačním týmu reprezentace žen bude zachován mezinárodní prvek. Nový kouč Lukáš Procházka, který nahradil Švýcara Saschu Rhynera, si totiž mezi své spolupracovníky vybral finskou trenérku Kati Eteläpää. Ta přichází s bohatými zkušenostmi z Finska či Švýcarska. Zároveň Procházka zveřejnil širší kádr, se kterým počítá pro nadcházející cyklus.

„Chtěli jsme v realizačním týmu podržet mezinárodní prvek. Vnímali jsme to jako pozitivní věc. Řešili jsme možnosti, které jsou prověřené, a ve chvíli, kdy padlo jméno Kati, jsem věděl, že je to správná volba,“ uvedl Procházka k výběru finské trenérky. Ta působila v elitních týmech ve Finsku a Švýcarsku a k tomu byla také součástí realizačních týmů u ženské a juniorské reprezentace své rodné země.

Nová asistentka trenéra u reprezentace žen Kati Eteläpää. Foto: Český florbal

Nová asistentka trenéra u reprezentace žen Kati Eteläpää. Foto: Český florbal

„Je to trenérka, která má velké zkušenosti z mezinárodního florbalu a myslím si, že to je velká persona, která by nám měla hodně pomoci. Navíc má perfektní přehled o kádrech Švédska, Finska i Švýcarska, což nám moc pomůže při detailní analýze největších soupeřů,“ dodal trenér reprezentace žen na adresu Eteläpää. Zajímavostí je, že se finská trenérka už během svých předchozích angažmá setkala s Janou Christianovou a Magdalénou Pláškovou.

Dalšími členy realizačního týmu budou fyzioterapeuti Magdalena Nováková a Jan Šimon, ti ve svých funkcích setrvávají. Novou tváří je vedoucí týmu, kterou se stala Lenka Lačňáková. Nadále Procházka bude jednat o druhém asistentovi a kondičním trenérovi. Vedle skládání realizačního týmu lodivod českého národního týmu vybral 34 jmen, se kterými by rád pracoval v nadcházejícím reprezentačním cyklu, na jehož konci bude v roce 2023 mistrovství světa v Singapuru.

Další světový šampionát se uskuteční v Singapuru. Foto: Český florbal

Další světový šampionát se uskuteční v Singapuru. Foto: Český florbal

„Máme velmi silné jádro, které tvoří klíčové hráčky jako ve Švédsku působící Eliška Krupnová a Denisa Ratajová nebo holky z Churu Nela Jiráková s Martinou Řepkovou. Zároveň vnímám, že na pozici konstruktivních a zejména fyzicky zdatných obránkyň, i vzhledem ke konci Hanky Koníčkové, je potřeba hledat a zkoušet nové hráčky. Jsem přesvědčený, že v naší lize máme hodně kvalitních florbalistek na této pozici, takže jsem se rozhodl zapojit další mladé holky,“ uvedl ke zveřejnění seznamu.

Přitom ale vyloučil, že by ostatní hráčky měly do reprezentace zavřené dveře. „Budeme sledovat i další hráčky, ať už ve Švýcarsku nebo v české lize. Nicméně chceme tým oživit a vidět nové tváře. Jsme přesvědčení, že holky, které jsme nominovali, mají kvalitu prosadit se. Neuvažovali jsme o tom, kdo by v reprezentaci neměl být, ale o tom, kdo má aktuálně na to, aby se o národní tým porval,“ dodal Procházka.

ŠIRŠÍ KÁDR REPREZENTACE ŽEN:

Brankářky: Eliška Drbalová (Tatran Střešovice), Jana Christianová (Florbal Chodov), Viktorie Karasová (1. SC Vítkovice), Lenka Remešová (Täby FC, Švéd.), Veronika Tomšová (FBC Ostrava).

Obránkyně: Natálie Balková, Marie Havlíčková, Vanessa Rebecca Keprtová, Kristýna Lechnerová (vš. Florbal Chodov), Vendula Beránková, Michaela Mechlová, Kateřina Vachudová (vš. Tatran Střešovice), Nela Jiráková (Piranha Chur, Švýc.), Kamila Paloncyová (Zug Unihockey, Švýc.), Šárka Staňková (1. SC Vítkovice).

Útočnice: Pavlína Bačová, Denisa Kotzurová, Michaela Mlejnková (vš. FBC Ostrava), Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Barbora Husková, Michaela Kubečková, Vendula Maroszová, Sára Seevaldová (vš. 1. SC Vítkovice), Eliška Chudá, Karolína Suchá, Magdaléna Plášková (vš. Florbal Chodov), Veronika Kopecká, Kateřina Seemannová, Lucie Želízková (vš. Tatran Střešovice), Eliška Krupnová, Denisa Ratajová (obě Pixbo Wallenstam, Švéd.), Karolína Mezerová (FbŠ Bohemians), Martina Řepková, Eliška Trojánková (obě Piranha Chur, Švýc.).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Kritik napsal:

  Tak ani jsem nekoukal na celou nominaci, stacilo precist jmena golmanek, Karasova, Remesova to je masakr, no Drbalova stridave vykony, Tomsova si to zaslouzi od play off s Vitkama, jinak take nektere vykony nepresvedcive , ale rozhodne lepsi jak prvni dve jmenovane, asi budou komentare proti ale myslim, ze to tak nejak je.

  • Fanda napsal:

   Nemáme moc TOP golmanek, takže ta jména nejsou moc překvapivá. Možná chybí Příleská – ale v play-off moc přesvědčivé výkony nepřinesla. Uvidíme, jak se to celé vyvrbí. Drbalová, Tomšová – v těchto dvou brankařkách vidím velký potenciál – do budoucna místo Christy, pokud na sobě budou dále usilovně pracovat.

 • dudacek napsal:

  Hlavně chybí Hanče Ranochová, která zdatně Christy „prohání“ v klubu.
  Ale pardón vedoucí „Díra“, to se nedostanou ani na letiště.

  • Jakub napsal:

   S tim se neda nic nez souhlasit, Ranochova by mela byt v nominaci, kdyz vezmeme celou sezonu v prinosu golmanek, tak Ranochova tam urcite patri, dale bych neopomel Frankovou, bohemka ji muze dekovat, play off bylo vice mene o ni,Tomsova o te se uz psalo, sice v sezone to nebylo urcire na repre a zbytek nestale vykony Karasova bohuzel nic a Remesova nevim nevim…..

Napsat komentář

*