Právě duo Curney - Natov řídilo únorovou kanonádu do sítě Otrokovic. Foto: Štěpán Tomš, Technology Florbal MB Duo Curney - Natov. Foto: Štěpán Tomš, Technology Florbal MB
29. 4. 2022 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

S Jirkou jsme dokázali velké věci. Bude mi to chybět, říká o Curneyho odchodu Natov

 Dlouho spolu tahle dvojka bořila obrany soupeřů. To je minulostí. Jiří Curney přestoupil do pražské Sparty a už nebude nastupovat po boku Jana Natova. Ten se po vážném zranění dává dohromady, aby naskočil do nadcházejícího ročníku.

Tohle úderné duo se rozdělilo nuceně už na začátku uplynulé sezony. Natova potkalo vážné zranění levého kolena a z florbalového kolotoče na čas vypadnul. Jiří Curney se tak na hřišti musel po dlouhé době obejít bez svého elitního parťáka. Nakonec Boleslav i bez něj obhájila v superfinále mistrovský titul.

Jan Natov a Jiří Curney. Foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav

Jan Natov a Jiří Curney. Foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav

„Poslední zápas jsme si s Karasem nemohli užít spolu. Odvážím se říct, že jsme s Jirkou dokázali velké věci. Naše lajna, která ještě s Grubim, Kubou Bínou a Petrem Krzyžankem vydržela tři roky, naháněla strach všem týmům. Bude mi to chybět,“ uvedl po sezoně Natov, který byl v superfinále připraven na případné nájezdy.

„Ve své kariéře si vážím nejvíc dvou spoluprací. S Markem Vávrou a Mártym Richterem v Tatranu a teď v Boleslavi s Jirkou. Bylo vidět, že si rozumíme. Ale je důležité, že jsme si rozuměli a rozumíme i v soukromém životě. O tom to je. Spolupráce na hřišti pak dokáže být ještě o to lepší,“ dodal Natov s obdivem vůči svému nyní už bývalému kolegovi z útoku.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  Hrozně rád bych Natyho viděl zpátky na hřišti a nejlépe i zpátky v repre. Společně s Majerem jsou teď naše nejlepší levý křidýlka a ještě dost odskočený od zbytku.

  • flrbl napsal:

   Přesně! doufám že na tu možnost Natov nezanevřel, myslím že by o něj měl mít Berka zájem, je to top střelec a je to dost komplexní hráč. Do lajny s Jendrišákem a Benešem a je to top. Na MS 2022 snad!

   • ADALBERT napsal:

    Beneše já furt vidím spíš s Langerem a Havlasem. Dvojku bych dal Natyho s Jendrišákem a Formanem (jako tvořič hry celé pětky). Třetí koule pak Majer Krbec Delong, ale tam je těch možností víc. Obránci vlevo Němeček, Rýpar a Hubálek, vpravo Veltšmíd, Hemerka, D. Beneš. Místo Hubálka pak případně Suchánek.

Napsat komentář

*