Krister Savonen. FOTO: Flickr IFF
3. 5. 2022 Finsko (2) KOMENTÁŘŮ

Jediné správné rozhodnutí. Krister Savonen se již na florbalová hřiště nevrátí, ukončil kariéru

 Kariéra elitního finského obránce Kristera Savonena definitivně skončila. Hvězdný florbalista to oznámil na svém Instagramu. Už dříve prostřednictvím stejné sociální sítě oznámil, že v této sezoně nenastoupí, v úterý pak svou kariéru definitivně uzavřel.

Sedmadvacetiletý Savonen nehrál od konce září, kdy utrpěl již několikátý otřes mozku poté, co neustál u mantinelu souboj s Markusem Markkolou. Přišel tak také o domácí mužský světový šampionát v Helsinkách. Utkání mezi Oilers a Classic se tehdy nedohrálo, nyní je zřejmé, že Savonen již žádný další zápas nepřidá.

Pětinásobný finský šampion a dvojnásobný mistr světa své rozhodnutí oznámil den poté, co Classic po výhře 6:4 nad Nokianem získal díky vítězství ve finálové sérii poměrem 4:2 národní titul.

„Včera jsme byli svědky toho, kdy Classic pozvedl mistrovskou trofej, ve stejném momentu ale také skončil můj florbal. Je stále těžké toto přijmout, avšak je to jediné správné rozhodnutí. V každodenním životě stále čelím výzvám, takže není jiné řešení,“ uvedla finská hvězda na svém osobním instagramovém profilu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*