Marek Braüer se dvakrát trefil do sítě Black Angels. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal Marek Braüer se dvakrát trefil do sítě Black Angels. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal
4. 5. 2022 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Potřebuji změnu, řekl Bräuer a po šestnácti letech vyměnil Vítkovice za FBC Ostrava

 Pikantní přestup se ve středu udál na trase Vítkovice – FBC Ostrava. Na druhý břeh řeky Ostravice totiž zamířila dlouholetá opora Vítkovic Marek Bräuer. Šestadvacetiletý útočník opustil Vítkovice po devíti letech v A týmu, během kterých získal dva tituly v mužské nejvyšší soutěži.

Éra Marka Bräuera ve Vítkovicích končí po šestnácti letech, dres s Rytířem poprvé oblékl v roce 2006. Nyní se rozhodl pro přechod na druhý břeh řeky  a Ostravy obleče dres FBC Ostrava.

„Cítil jsem, že po těch letech ve Vítkovicích potřebuji změnu, takový nový impulz a věřím, že FBC je správná volba,“ uvedl sám hráč na Facebooku svého nového klubu.

„Markovi přeji do další kariéry vše dobré a děkuji mu za vše, co pro Vítkovice odvedl. Počítám s tím, že v příští sezoně bude působit v FBC, ale do dnešního dne jsme na Marka Bräuera neobdrželi žádnou oficiální nabídku,“ uvedl Florbal.cz prezident Vítkovic Tomáš Krásný.

Ve Vítkovicích získal dva tituly v mužské nejvyšší soutěži, ve které odehrál celkem 285 duelů a zapsal 185 branek a 47 asistencí.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • VÍTkradeno napsal:

  Ajajaj a na facebooku už to vře a budou se dělat problémy přes arbitráž, mimochodem nabízím doučování geografie – Ostravou řeka Morava nikdy netekla a zřejmě nikdy ani nepoteče.

 • Komik napsal:

  Nehrál už delší dobu tak, aby měl ve Vítkach jistý flek. Třeba mu to pomůže.

 • flrbl napsal:

  Právě, že mi přijde, že hraje docela konzistentně. S ne takovou dávkou času na hřišti se dostává na 20 golů za sezonu. Myslím, že je to nadprůměrný střelec ligy. S větším časem bude v Ostravě znát

  • Lord napsal:

   Do bojů o záchranu to bude superstřelec. To není myšleno zle. Má výborný střelecký instinkt a tam kde bude obrana pomalejší tak extrémně pomůže.

 • napsal:

  Zajímavé. Nespecializuje se Dannhofer na ženský florbal? Kolik napsal článků o mužích za posledních třeba 5 let? Nebo je oravděpodobnější, že to je jen další pokus o PR válku ze strany novináře na výplatní pásce Vítkovic?

  • Dobrý den,

   máte pravdu, že se specializuji již několik let na ženský florbal, nicméně je také pravdou, že v poslední době píšu také o mužském / juniorském florbale.

   Statistiku za pět let Vám neposkytnu, protože by u mě neměla smysl, relevantní je, že za posledních 31 dní jsem našel na Florbal.cz 11 svých článků o mužském florbalu.

   Rovněž bych se chtěl vymezit proti tomu, že mám potřebu vést proti někomu na Florbal.cz mediální PR války. To je nesmysl.

   Co se týče spolupráce s Vítkovicemi, tak ta není primárně ohodnocena finančně.

   S pozdravem
   Michal Dannhofer

   • :D napsal:

    Takže je primárně ohodnocena jinými požitky? 😀 😀 😀
    Možná proto v se v hodnocení SFF místo SFF řešily Vítkovice.
    Láska je láska, muck 😀

    • Lucie napsal:

     Lásku si nechte na soukromí. Jinak mediálně je prostě daleko zajímavější to, že Vítkovice po třech letech prohrály nebo, že Chodov ani potřetí nevyhrál. To je prostě realita.

Napsat komentář

*