Zuzanna Krzywak se po roce vrací do Vítkovic. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice Zuzanna Krzywak se po roce vrací do Vítkovic. Foto: Lukáš Zetek, Florbal Vítkovice
10. 5. 2022 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Chci pomoci Vítkovicím zpátky na trůn, říká Zuzanna Krzywak. Do Česka se tak po roce vrací

 Vítkovice hlásí druhou posilu do ženského týmu a znovu se jedná o návrat po jednoletém působení mimo ostravskou Dubinu. Po roce v domovském Polsku se totiž vrátí jedenadvacetiletá útočnice Zuzanna Krzywak, mladší sestra další útočnice Justyny, která tak naváže na své předchozí dvouleté působení v Česku.

Zuzanna Krzywak platí, podobně jako například Dominika Buczek, za generační talent, na svém kontě má tři účasti na seniorském a dvě na juniorském světovém šampionátu. Nyní v Ostravě naváže na předchozí dvouleté působení, během kterého získala jedno extraligové zlato.

Nyní cílí na další triumf. „Rok strávený v Polsku mi dal hodně podnětů k přemýšlení a rozhodla jsem se, že nyní je ten správný čas pro změnu. Chtěla bych týmu svou hrou pomoci k tomu, aby znovu získal titul,“ uvedla ve vítkovické tiskové zprávě florbalistka, která může získat polský titul. Její Trzebiatów totiž ve finálové sérii hrané na tři vítězné zápasy vede nad Gdaňskem 2:0.

Prezident Vítkovic Tomáš Krásný pak oceňuje další návrat do týmu po slovenské útočnici Michaele Šponiarové. „Hodně si cením toho, že se k nám hráčky rády vracejí zpět. Zuzka je útočnice velkých mezinárodních kvalit, což ukázala na posledním světovém šampionátu žen. Bude velkou posilou a důležitou součástkou pro návrat na extraligový trůn,“ uvedl Tomáš Krásný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*